Kulaklıkla Uzun Süre Müzik Dinlemek Sağlığı Tehdit Ediyor

nelerdir? Teknolojik imkânların her geçen gün gelişmekte olduğunu düşünürsek, hayatımızın ne kadar çok kolaylaşacağı fakat sağlığımızdan ne kadar çok ödün vereceğimizi ortaya sermektedir. Hal böyle olunca kablolu kulaklıkların yerini artık daha pratik olan kablosuz ve bluetooth kulaklık gibi çeşitlerin piyasada olduğunu görebiliyoruz. Bu da kulaklıkla ne kadar çok müzik dinlendiğinin işareti olmaktadır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun süre ses seviyesi yüksek ve kulaklıkla dinlemek insanı motivasyona sokmak yerine daha dalgın, daha sorumsuz ve daha çok yorgunluğun yaşanmasına neden olabilmektedir. Kulağın belirlenen 85 desibel ile en fazla 8 saat dinlenebilmesi gibi sağlık şartını sınırlandırıldığı gözlenirken, kulaklık satıcıların 105 desibellerde ürünü müşterilerine sunduğu da aşikârdır. İnsanların yüksek sesle müzik dinlemeyi sevmesi ve bunu uzun süreli olarak yapması hem bu alışkanlığın bağımlı bir hal alması hem yüksek sesle konuşma gibi gürültü kirliliği hem de kulak sağlığının bozularak duyma seviyesinin çok alt kademelere düşmesi yaşanabilmektedir.

Eğer ki uzun süre müzik dinlemeyi seviyorsa bireyler, yapmaları gereken ses seviyelerini oldukça düşük tutmak ( ortama göre değişebilmektedir.) ve arada bir kulaklarını dinlendirmek için müziklerini kapatmak olacaktır. Bu şartları birey sağlayabiliyorsa, kulak sağlığına verdiği önemi göstermektedir. Aksi halde ses seviyesinden ödün vermeyerek uzun süreli müzik dinlemek öncelikle kulak sağlığını etkiler ve ardından da vücudun hem ruhen hem de bedenen sağlığını tehdit eder.Sponsorlu Bağlantılar

"Kulaklıkla Uzun Süre Müzik Dinlemek Sağlığı Tehdit Ediyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,