Kronik Ağrı Neden ve Nasıl Oluşur

kronik ağrı nedir, kronik ağrı sendromu nasıl oluşur,  kronik ağrı tedavisi nasıl yapılır? Kronik ağrı, akut ağrıların yani yeni başlayan ağrıların üç ya da altı ay gibi daha uzun süreler sürmesi neticesinde ortaya çıkan ağrılardır. Kronik ağrılar, belirtilen gibi akut ağrıların bir şekilde tedavi edilmemesi ya da yetersiz tedavi edilmesi, sonucunda süre gelmesi ile oluşmaktadır. Bu noktada kişinin vücudu içerisindeki her çeşit ağrıyı kronik ağrı olarak saymak olanak dahilindedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Bu vücut içerisindeki ağrılar, migren, baş ağrısı, bel fıtığı ağrısı, romatizma ağrısı, kireçlenme ağrıları gibi ağrıların hepsi eğer zamanın tedavi edilmemiş ya da yeterli düzeyde tedavi edilmemiş ise üç ila altı ay gibi süreden daha uzun sürmüş ise uzman hekimler bunu bir kronik ağrı olarak kategorize etmektedir.

Akut ağrılarının kronik ağrıya dönüşmesinin sebebi ise yetersiz tedavi ve aynı zamanda beyinde ağrı hafızasının yerleşmesi ile oluşmaktadır. Bu ağrı hafızası, kişi eğer devamlı ağrı çeker ise beyinin ağrıyı algılayan bölümü devamlı bu ağrı ipusları ile uyarılarak bu hafızada kayı edilmektedir. Bu durumda akut ağrıların ilerleyen süreç içerisinde kronik ağrı olarak algılanmasına neden olmaktadır. Kronik ağrı çeken hastalar bu uzun süreç içerisinde ağrı çekmesi nedeni ile yaşam kalitelerinde özellik ile büyük bir azalma meydana gelmektedir.

Eğer bu başka bir hastalığa bağlı ise yaşam ömürlerinin kısıtlanmasına kadar giden bazı problemler ile karşı karşıya kalmaktadır. Eğer bu altı ayıda geçti ise kişide anksiyeti ve depresyon gibi bazı olumsuz durumlarında beraberinde görebilmek olanak dahilindedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kronik Ağrı Neden ve Nasıl Oluşur" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,