7:18 pm - Perşembe Aralık 18, 2014

Kredi Borcu Silinecek Öğrencilerde Aranan Şartlar

Kredi Borcu Silinecek Öğrencilerde Aranan Şartlar

Hükumet yeni evlenecek olan ve yeni evlenmiş çiftlere bazı yardımlarda bulunmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı daha önce yeni evlenen gençlere 10 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğini duyurmuştu. Şimdide Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelen bir habere göre evli üniversite öğrencilerine yönelik öğrenim kredisi ve yurt ücretlerini, üniversite okurken evlenen öğrencilerden almayacağı gibi evlenen ve kredi borcu bulunan öğrencilerin de geçmişe dönük borçları silinecek.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Öğrenciler Bu Hizmetten Nasıl Yararlanacak

Üniversite okurken evlenen çiftler evlilik cüzdanları ile bakanlığa başvurmaları halinde yararlanabilecekler. Evliliği teşvik amacı ile yapılan bu adıma göre üniversite öğrenimi devam ederken evlenen çiftlere önemli bir destek olacaktır.

Borçlar Silinecek Yurtlar Bedava

Öğrencilerin, üniversite yaşamları boyunca aldıkları öğrenim ve katkı kredisi bursa çevrilecek, ayrıca geçmişe dönük kredi borçları sıfırlanacak. Öğrenim hayatı bitene kadar evli öğrencilere burs verilecek. Evli öğrenciler, yurtlarda kalmaya devam etmek istemeleri durumunda eski sistemde olduğu gibi kız ve erkek ayrı olmak şartıyla devlet yurtlarından yararlanabilecek. Evli üniversite öğrencisine yurt da ücretsiz olacak.


"Kredi Borcu Silinecek Öğrencilerde Aranan Şartlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş
Etiketler: , ,

Popüler Aramalar; kyk kredi borcu nasıl silinir, destekten yararlanacak öğrencilerde aranan şartlar, okurken evlenenlerin kredi borcu silinmesi şartları, ögrenciyken evlenip kyk kredi borcu silinmesinden kimler yararlanabilir, öğrenciyken evlenenlerde aranan şartlar, kyk kredi evlenince silinmesi, kyk kredi borcunun silinmesinin şartları neler, kredi borcunun silinmesinin şartları nelerdir, kredi borçları nasıl silinir, evlenince kredinin bursa dönmesinin şartlerı, evlenince kredi borcu SİLİNMESİ şartları, üniversite okurken evlenenlerin kredi borcu iptal şartları

Yorum Yazın

Sitede Ara