Kredi Borcu Silinecek Öğrencilerde Aranan Şartlar

Hükumet yeni evlenecek olan ve yeni evlenmiş çiftlere bazı yardımlarda bulunmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı daha önce yeni evlenen gençlere 10 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğini duyurmuştu. Şimdide Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelen bir habere göre evli üniversite öğrencilerine yönelik öğrenim kredisi ve yurt ücretlerini, üniversite okurken evlenen öğrencilerden almayacağı gibi evlenen ve kredi borcu bulunan öğrencilerin de geçmişe dönük borçları silinecek.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Öğrenciler Bu Hizmetten Nasıl Yararlanacak

Üniversite okurken evlenen çiftler evlilik cüzdanları ile bakanlığa başvurmaları halinde yararlanabilecekler. Evliliği teşvik amacı ile yapılan bu adıma göre üniversite öğrenimi devam ederken evlenen çiftlere önemli bir destek olacaktır.

Borçlar Silinecek Yurtlar Bedava

Öğrencilerin, üniversite yaşamları boyunca aldıkları öğrenim ve katkı kredisi bursa çevrilecek, ayrıca geçmişe dönük kredi borçları sıfırlanacak. Öğrenim hayatı bitene kadar evli öğrencilere burs verilecek. Evli öğrenciler, yurtlarda kalmaya devam etmek istemeleri durumunda eski sistemde olduğu gibi kız ve erkek ayrı olmak şartıyla devlet yurtlarından yararlanabilecek. Evli üniversite öğrencisine yurt da ücretsiz olacak.Sponsorlu Bağlantılar

"Kredi Borcu Silinecek Öğrencilerde Aranan Şartlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,