Kralfm Canli Dinle Online Radyo

, 01.10.1993 tarihinde yayına gecti.Yayın Hayatına başladıkdan kısa bir süre sonra türkiyenin en çok dinlenen radyosu olma başarısını gösterdi.Kral dinleyicileri radyolarını sadece dinlemekle kalmıyor çağrılarına kulak veriyor ve organizasyonlarına katılıyor.Kampanyalarına destek oluyor.Bu şimdiye kadar hiç bir radyo istasyonunun yakalayamadığı büyük bir başarıdır. dinleyicileri için sadece bir radyo müzik istasyonu değil çok yakın bir dost gerçek bir arkadaş. arabesk müziğin en tanınmış radyolarının başında gelmektedir., merkezi İstanbul’da olan, ulusal çapta yayın yapan radyo kanalıdır. Ayrıca Türksat 2A Uydusu üzerinden de dinlenebilmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Radyonun programları ise şu şekilde;

Sağlık

Hafta içi her gün 12:30, 20:10 ve 22:50 saatlerinde günlük hayatta herkesin ihtiyaç duyacağı sağlık bilgileri 1’er dakikalık kısa infolar olarak “’Kral FM Sağlık’ta dinleyicilerle buluşuyor.

Basın Turu

Hafta içi hergün, 07:30, 08:30 ve 09:30 saatlerinde, gazetelerden derlenen haberlerle ,gündemin önemli başlıkları kısa turlarla dinleyiciye aktarılıyor. Kralcılar, gündemin gazetelere yansıyan tüm detaylarını Ahmet Soyöz’ün sunumuyla öğreniyor.

Başkent Gündemi

Türkiye’nin siyası gündemi Türkiye’nin Başkenti’nde belirleniyor. Bu gündemden sizi “Başkent Gündemi” haberdar ediyor. Parti genel başkanlarının meclisteki konuşmalarının 5 dakikalık en can alıcı bölümlerinden oluşan “ Başkent Gündemi”nde.

Köşe Yazarlarıyla Gündem

Seçil Gören’in hazırladığı ve Ahmet Soyöz’ün sunduğu “Köşe Yazarlarıyla Gündem “ Salı hariç hafta içi hergün 16:00 ve 20:00 saatlerinde yayınlanıyor. Türkiye ve dünyada olup bitenlere bir de köşeyazarlarının gözüyle bakıyoruz . Gazetecilerin köşeyazılarına yer veriyoruz.

Kral FM Haber

Seçil Gören Törün ve Ahmet Soyöz ‘den oluşan Kral FM haber merkezi , Türkiye’den ve dünyadan son dakika gelişmeleri ve gündemin önemli başlıklarını Kral Fm haber bültenlerinde sizlere ulaştırıyor. Hafta içi 08:00 – 09:00 – 11:00 – 12:00 – 15:00 – 16:00 – 18:00 – 19:00 ve 20:00 saatlerinde yayınlanan Kral FM Haber , Türkiye’nin ve dünyanın nabzını tutmaya devam ediyor.

Makam Farkı

Rast makamından Nihavent’e, Uşşak makamından Hüzzam’a Türk Sanat müziğinin en sevilen eserleri iki müzik tutkununun arşivlerinden çıkarak Kral Fm ve Ntv Radyo dinleyicileriyle buluşuyor

‘Makam Farkı’nda iki usta gazeteci bu kez habercilik konusunda değil Türk müziğiyle ilgili engin birikimlerini her pazar saat 18 de dinleyicilerle paylaşıyor.

‘Makam Farkı’ndan Bilinmeyenler

Mehmet Barlas Hüzzam makamına bayılıyor, Sultaniyegah’ı çok seviyor ve ”Nihaventsiz ise duramam” diyor.

Oğuz Haksever’in ise en çok sevdiği iki makam; Rast makamı ile Acemkürdi makamı. Ayrıca iyi bir müzik kulağı var. Kanaldaki odasında ciddi bir gündem yoksa çalışırken her zaman müzik dinliyor.

Günün Sanatçısı

Her gün , sevdiğimiz bir sanatçı, geçmişten bugüne sevilen şarkılarından oluşan bir mix ve ardından seçilen bir şarkısıyla radyomuza konuk oluyor. Sabah Kezban Yaşamul’la başlayan ‘Günün Sanatçısı’, gece Kahraman Tazeoğlu ile sona eriyor.

Her programcı, ‘Günün Sanatçısı’nda hem o sanatçının birbirinden güzel şarkılarını hem de bugüne dek yapmış olduğu albümler, söylemiş olduğu şarkılarla ilgili küçük bilgileri sizlerle paylaşıyor.

Kral FM Güncel

Hafta içi her gün 11:30 – 13:30 ve 21:30 saatlerinde 1’er dakikalık haberleri içeren ‘Kral FM Güncel’de Türkiye ve dünyada ses getiren, çok konuşulup- tartışılan haberlere yer veriliyor.

En Kral 20

“En Kral 20 “ listemiz dinleyici istekleri, satış rakamları ve Kral Fm programcılarının en çok çaldığı şarkılar göz önüne alınarak hazırlanıyor. Cuma günü güncelleniyor ve Cumartesi günleri 16:00 – 18:00 saatleri arasında Kral FM’de dinleyicisiyle buluşuyor.

Son günlerin en popüler şarkılarının yarıştığı program, sanat camiasının da takip ettiği yayınlar arasında.

Günün Şarkısı

Haftanın her günü sevilen bir şarkı “Günün Şarkısı” seçiliyor. Bu şarkı bazen 40 yıldır dilimizde olan “Kemancı” gibi bir klasik , bazen “Hastalıkta Sağlıkta” gibi son zamanların sevilen bir şarkısı olabiliyor.

Günde 4 defa yayınlanan ‘Günün Şarkısı’nda seçilen şarkının hikayesi , şarkının yorumcusu ya da söz yazarı ve bestecisi tarafından size aktarılıyor.

Unutulmayanlar

Kamuran Akkor, Barış Manço, Orhan Gencebay, Zülfü Livaneli, Gülden Karaböcek, Neşet Ertaş ve daha kimler kimler… Müziğin devleri, en unutulmaz şarkılarını işte bu programda söylüyorlar. Her programın vazgeçilmez bölümü olan “Unutulmayanlar” hayatımıza damgasını vuran şarkılardan oluşuyor.

frekansları şu şekilde;

Frekans Yayın Yaptığı İl ve Bölgeler
105.4 Kral FM Adana Frekansı
102.4 Kral FM Ankara Frekansı
90.2 Kral FM Antalya Frekansı
104.5 Kral FM Aydın Frekansı
92 Kral FM İstanbul Frekansı
96.2 Kral FM İzmir Frekansı
107 Kral FM KKTC Frekansı
103.6 Kral FM Muğla Frekansı
99.7 Kral FM Samsun Frekansı

Kral FM Winamp’dan Dinlemek İçin Tıklayınız

Kral FM DinleSponsorlu Bağlantılar

"Kralfm Canli Dinle Online Radyo" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,