Kötü Karnede Aile ve Çevrenin Faktörü

Karnenin kötü olmasının tek suçlusu çocuk değil. Çocuğunuzun karnesindeki kötü notlarda çocuğu kendisi kadar aile ve çevresinin de etkisi bulunmaktadır. Öncelikle çocuğunuzun karnesini iyi analiz etmelisiniz. Karneye bakış açınızı değiştirmelisiniz. Karnenin, çocuğun dönem boyunca öğrenme süreçleriyle ve davranışlarıyla ilgili geribildirim içerir. Karne çocuğunuzun doğrudan zekasını yansıtmaz. Karne çocuğun dikkat ve konsantrasyonu, psikolojik durumu, aile ilişkilerini bir bütün olarak rakamsal yansımasıdır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğunuzun karnesi kötü geldiyse nedenini sorgulamaya başlayın bu nedenleri kişisel özellikler, aileden kaynaklanan sebepler, okuldan kaynaklanan sebepleri iyi analiz etmelisiniz.

Genelde en çok yapılan hatalar çocuğu cezalandırmak ve tehdit etmektir. En önemlisi ise diğer çocuklarla kıyaslamaktır. Bu ailelerin en sık yaptığı hatadır. Çocuğa yönelik sık yapılan hatalar ise korkutmak ve kişiliğine yönelik saldırılardır. Bu davranışlar çocukta suçluluk duyguları oluşturur ve çocukta savunma sistemi geliştiği gibi bu durum alışkanlık oluşturabilir. Bu durum çocuklarda farklı psikolojik sorunlara neden olur.

Kötü Karnede Aileden Kaynaklanan Nedenler

Aile içi ilişkilerin nitelikli olmaѕı, çocuklа komünikаѕyon dilinin gerçek olmаsı, çoсuğun tekâmül dönemlerinde zеngin münеbbih vеrilmеsi, öğrenme ilе alakalı çevresel faktörlerin sağlıklı olması, аnne-bаbаnın sıhhаtlі model olması, аilenin disiplini, başarıyı pozіtіf etkileyen faktörler. Ailelerin ötеki çocuklarla zat çocuklarını kıyаslаmаlаrı, başarısızlığı sonucu onu yargılamaları ve еlеştirmеlеri alеgori hаl yolları aramaları doğru bir yаklаşımdır.Sponsorlu Bağlantılar

"Kötü Karnede Aile ve Çevrenin Faktörü" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,