Koridor Radar Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

ülkemizde hayata geçirildi. , trafik kural ihlallerinin önüne geçilmesi, kazaların engellenmesi, can ve mal emniyetinin sağlanması için kullanılan bir sistemlerdir. Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin etkin bir biçimde kullanılmasını sağlıyor. 7 gün 24 saat hız kontrolü sağlayan sistemle sürücülerin hız sınırını aşmalarını engellenmesi hedefleniyor. Sistemin amacı Uzun mesafede ortalama hız kontrolü yapan sistemin yaptığı tespitler %100 doğrudur. Sistem 5 MegaPiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekmektedir. Böylece plakaları net bir şekilde fotoğrafını çekebilmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Sistem diğer elektronik denetleme sistemlerinden çok farklıdır. Sürücülerin kameraları görünce yavaşlaması onları ceza yemekten kurtarmıyor. Çünkü sistem, kameralar arasında geçiş süresine göre hız tespiti yapıyor. Burada sürücülerin yapması gereken tek şey hız kurallarına uymaktır.

Nasıl Çalışıyor

Koridor Radar Sisteminde yol boyunca 20 noktaya kamera konuluyor ve kameralar 12 kilometrelik koridor boyunca araçların hızını kontrol ediyor. Limiti aşanlara ise otomatik olarak ceza kesiliyor. Çünkü kameraların çözünürlüğü plakaları gösteriyor. Kurallara uymayan sürücüler yüzünden bu şekilde insansız denetleme sistemleri giderek yaygınlaşıyor. Yakında ülkemizin tamamına gelecek olan Koridor Radar Sistemi artık sürücüleri hız konusunda denetleyecektir.Sponsorlu Bağlantılar

"Koridor Radar Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,