Kontör’den TL’ye Geçiş Nasıl Olacak

Türkiye’de Tüm 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren yerine ’ye dayalı tarifelendirme sistemine geçecek. GSM operatörleri bu tarihten itibaren tüm tarifelerde, kampanyalarda ve reklamlarda hizmet birim ücreti olarak; ses, SMS ve tüm diğer hizmetler için kontör yerine ya da kuruş kullanacak. Ön ödemeli hat kullanıcıları geçiş sonrasında eskiden kontör yükledikleri kanallardan kart yükleyerek kullanabilecek.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Tarife ve kampanyalarda bugün yükleyerek aldığınız avantajlardan 1 Nisan sonrası kartları yükleyerek yararlanmaya devam edebilirsiniz, tarife değişikliği yapmanıza ya da yeni bir tarife için başvurmanıza ve aboneliğiniz olan diğer servisler için ek bir işlem yapmanıza gerek olmayacak.

Bugün kontör yükleyebildiğiniz kanallardan TL kartlarını da yükleyebileceksiniz.

Artık kontör yerine geçen yeni TL kartını yine bugün kontör yükleyebileceğiniz kanallardan satın alarak, bu TL kartının içinde bulunan miktarını hattınıza yükleyebilecek ve hattınızda TL bakiyesi göreceksiniz.

Konuştukça, SMS attıkça ya da başka bir hizmet ile bu TL bakiyesinden harcama yapacak ve kalan tutarı her hizmet sonrası ekranınızda görebileceksiniz. BTK kurul kararı gereği bu bilgileri tüm müşterilere iletilecek. Bu bilgileri almak istemeyen müşteriler çağrı merkezimiz kanalı ile bu bilgilendirmeyi iptal edebilirler.

Bayilerde halen mevcut olan kontör kartlarını TL geçişi sonrası da satın alabilirsiniz. Bu kartların 31 Mart 2010 tarihinde geçerli tavsiye edilen satış fiyatı TL tutarı olarak hattınıza yüklenecek. Örneğin 150 kontör kartı satın aldığınızda 31 Mart 2010 tarihinde geçerli tavsiye edilen satış fiyatı olan 31 TL hattınıza yüklenecek.

Kontörde olduğu gibi yine yükleme miktarına bağlı avantajlar olacak. Tek seferde daha fazla yüklemeye daha uygun tarife ve kampanya avantajından faydalanabileceksiniz.

Nisan itibariyle cebinizdeki kontörler BTK tarafından onaylanan birim fiyat üzerinden hesaplanacak ve kontörleriniz değer kaybetmeden hattınıza TL olarak yüklenecek.

Kampanyalardan kazandığınız hediye kontörler 1 Nisan’da değer kaybetmeden TL olarak hattınıza yüklenecek.
TL ile belirtilen tarife ve kampanya fiyatlarına KDV ve ÖİV dahildir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kontör’den TL’ye Geçiş Nasıl Olacak" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , ,