Kola İçmenin Zararları Nelerdir

içmenin zararlı olduğunu hemen hemen herkes biliyor ancak yinede içilmeye devam ediliyor bazı ülkelerde kolanın üzerine sağlığa zararlıdır uyarısı bile yazılıyor peki ülkemizde biliniyor mu bir bardak içtiğinizde kanınıza 10 çay kaşığı kadar şeker girdiğini biliyor muydunuz. bu miktar almanız gereken günlük şeker dozunun yaklaşık 100 katı. bu yazımızda bir bardak kolayı içtiğinizde vücudunuzda neler olmaya başlıyor anlatacağız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan ‘fosforik asiddir’.

İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.

40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.

45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)

60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.

Tekrar kolaya ve tatlılara saldırırsınız.

Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde leptin ve insülin direnci gelişir.

Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kola İçmenin Zararları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,