Kışın Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir

Mevsim geçişleri genelde insanların en çok hasta olduğu dönemdir. Bunun nedeni bu geçişlerde pek meyve sebze yetişmemesidir. Kışa girerken bağışıklık sistemi yani vücudun savunma sistemi zayıflar. Özellikle ülkemizde yaygın olan kalp, tansiyon ve karaciğer hastalarının kış aylarında tüketmesi gereken yiyecekleri sıraladık. İşte kış aylarında yenmesi gereken meyve, sebze ve yiyecekler.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Grip için Tüketilmesi Gereken Yiyecekler: Domates, soğan, şalgam, sarımsak, biber, kekik, adaçayı, havuç, tatlı patates, pazı, turp, bal kabağı, biber, kırmızıbiber, maydanoz, kuzukulağı, yeşil fasulye, lahana, portakal

Çocukların Tüketmesi Gereken Yiyecekler: Somon balığı, ton balığı, et, ciğer, yumurta, kuru üzüm, yeşil sebzeler, pancar, kırmızı turp, yaban mersini, böğürtlen, kivi, portakal, mandalina, bakliyat.

Kronik Yorgunluğa Karşı Tüketilmesi Gerekenler: Lahana, brüksel lahanası, karnabahar

Tansiyon Hastalarının Gereken Yiyecekler: Yüksek tansiyon hastaları için sarımsak muhteşemdir. Yine yüksek potasyum içeren şalgam veya suyunu da içebilirsiniz.

Karaciğer Hastalarının Tüketmesi Gereken Yiyecekler: Enginer, havuç, soğan, yer elması; kökünü yediğimiz tüm sebzeler.

Kalp Hastalarının Tüketmesi Gereken Yiyecekler: Yüksek doz likopen içeren kırmızı sebzeler ( domates, pancar, biber) kalp hastaları için birebir. Semizotu bitkisel omega 3’dür. Kanı sulandırır. Biberiye de evde kalp hastası olan bir mutfakta olması gereken bir çeşnidir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kışın Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,