Kısaca Dünya Ekonomik Forumu Nedir

WEF İngilizce World Economic Forum kelimelerinin baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. Türkçe anlamı ise anlamına gelmektedir. WEF merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde yer almaktadır. Bu vakıf uluslararası faaliyet gösteren bir vakıftır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Her yıl İsviçre’nin Davos kasabasında yapılmaktadır. Dünyanın en tanınmış işadamları ve siyasetçilerini biraraya getiren, dünyanın en önemli sorunlarının tartışıldığı konferanslarıyla tanınır. Forum ayrıca her yıl Çin’de Yeni Şampiyonlar Konferansı adı verilen bir konferans ve dünyanın çeşitli bölgelerinde bölgesel konferans serileri düzenlemektedir.

2008 yılında bu konferanslar arasında Avrupa ve Orta Asya, Uzak Doğu, Rusya Genel Müdürlük Masası, Afrika, Orta Doğu ve Latin Amerika bölgesel konferansları yer almıştır. 2008 yılında forum Dubai’de dünyanın 68 değişik sorununun ele alındığı ve dünya çapında 700 kadar uzmanı bir araya getiren Küresel Gündem Zirvesi’ni başlatmıştır.

1971 yılında İsviçreli bir işletmecilik profesörü olan Klaus M. Schwab tarafından kuruldu. Forum düzenlediği konferansların yanı sıra çeşitli araştırma raporları yayınlamakta ve üyelerinin çeşitli sektörlerdeki çalışmalarını desteklemektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kısaca Dünya Ekonomik Forumu Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,