Kimya Nasıl Çalışılır Yöntemleri Nelerdir

dersi öğretim yöntem ve teknikleri nelerdir? dersi nasıl çalışılmalıdır? , maddelerin temel yapılarını, birleşimlerini, dönüşümlerini, çözümleme, birleşim ve üretim yöntemlerini inceleyen bilimdir. dersin çok fazla tanım ve element olduğu için bu ders birazda ezber gücüne bağlıdır. Bu dersi iyi öğrenebilmek için temelde kullanılan kavramlar, semboller ve sembollerin kısaltmaları iyi bilinmelidir. öğrenmekte zorluk çekenlerin daha önceki bilgilerinin ne kadar kavrandığını bilmeleri gerekmektedir. Çünkü kimyada konular birbirine bağlı gider.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Kimya dersinde eski konuların iyi öğrenilmesi için not tutulmalı ve tekrarda yararlı olabilecek kilit cümleler not edilmedir. alarak çalışmayı öneriyorum. Belki burada daha farklı olarak bir öğretmenden veya kimyayı iyi bilen arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Konular arasında bağ kimyada oldukça fazla kullanılmaktadır. Kimya içerisinde çok fazla ezber bulunduğu için gerekiyorsa hafıza teknikleri kullanılmalıdır. Böylece semboller hafızanızda kalıcı olacak ve hatırlaması kolay olacaktır.

Kimya dersi için farklı kaynaklardan yararlanılarak çalışılmalıdır. Çünkü ders çok fazla bilgi içerdiğinden kaynaklar birbirini tamamlayacaktır. Çözümlü sorular ve sınavlarda çıkmış sorular incelenmelidir. Her konunun derinliğini bu şekilde kendinizce taratabilirsiniz. Konu tam anlaşılmadan soru çözülmeye başlanmamalıdır. İyi anlaşılmadan yapılan soru çözümü yada sınava girmek hata olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"Kimya Nasıl Çalışılır Yöntemleri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,