Keylogger Nedir, Nasıl Yapılır?

bilgi. ne işe yarar, nasıl bulunur? Bu zararlı yazılımlar bir kullanıcı için en sıkıntılı yazılımdır. Bu kötü niyetli yazılımları tek amacı kişisel bilgilerinizi çalmaktır. E-posta hesabınızın şifresini, kredi kartı bilgilerinizi, sosyal medya hesaplarınızın şifreleri bir anda başkalarının eline geçebilir. ’lar sisteminize herhangi bir zarar vermez çünkü hedef bu değildir. Arka planda sessiz sedasız çalışır ve bilgisayarda yaptığınız tüm işlemleri adım adım kaydeder.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Tespit Edilir

Keylogger yazılımları kullanıcıların klavyede bastığı tüm tuşları kayıt altına alır ve belli aralıklarla toplanan bilgileri istenen kişiye gönderir. Keylogger programların bilgisayar kullanıcısı tarafından fark edilmesi güç bir şekilde arka planda çalışması, çoğu kullanıcının bilgisayarında bu tür bir yazılımın faal olduğundan haberi dahi olmadan günlük kullanım alışkanlıklarını sürdürmesini sağlamaktadır. Bilgisayar kullanıcısı iletişim programlarına ve sosyal medya hesabına giriş yapmakta, sanal bankacılık işlemleri için elektronik şubeyi kullanmakta ve e-postalarını kontrol etmeye devam etmektedir. Ancak tüm bu işlemleri yapmak için şifre girişi yapan kullanıcının yazdığı tüm bilgiler, Keylogger tarafından kayıt altına alınmaktadır.

Özellikle internetten alışveriş yapılmasının yaygınlaşması ile birlikte kredi kartı bilgileri çok büyük hedef haline geldi. Bu tür bir yazılımın bilgisayarınıza kurulduğunun anlaşılmaması için Keylogger programları resim, müzik ve video gibi farklı formattaki dosyaların içine saklanır. Her ne kadar koruyucu programlara sahip olsanız da şunu unutmayın ki her yazılımın bir açığı bulunmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Keylogger Nedir, Nasıl Yapılır?" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,