KEY Ödemeleri En Çok Merak Edilen Sorular

yani diğer adıyla ödemeleri listeler tümüyle hazırlandı. Ancak ödemeler ile ilgili halen bir çok karmaşa var. Ödemeler ne zaman yapılacak? Kim ne kadar para alacak? Ödemeler Hangi Bankadan alınacak gibi daha bir çok sorunun cevabını buradan bulabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Kimin, ne kadar ödeme alacağı nasıl hesaplandı?

Tasfiye Halindeki Emlak Bankası, kurumlara bir form göndererek, çalışanlarının; çalışma sürelerini, tarihlerini, işe ne zaman başladığını içeren bilgileri istedi. Kurumlardan gelen formlara göre ödemeye hak kazınılıp, kazanılmadığı, ne kadar ödeme alınacağı bilgisayar ortamında belirlendi.

Ödemeler ne zaman başlayacak?

Emlak Bankası, listeleri Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na gönderdi. Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, listeleri kontrol edip, Resmi Gazetede, hak sahiplerinin adlarını tek tek yayınlayacak. Bundan sonra ödemeler başlayacak.

Listelere nereden ulaşılacak?

Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’nın internet sitesinden de takip edilebilecek.

Ödemeler hangi bankadan alınacak?

Sadece Ziraat Bankası şubelerinden alınabilecek

?

2011’in Mart ayında biteceği tahmin ediliyor

Herkes aynı rakamı mı alacak?

Kişilerin çalışma sürelerine göre alacağı ödeme tutarı değişiyor. kesintileri yapıldığı dönemde üç ay çalışmış kişiyle, kesinti süresince tam çalışmış kişinin alacağı rakam çok farklı olacak.

Yabancılar da ödeme alabilecekler mi?

Hak kazanmışlarsa, pasaport numaraları ile ödemelerini alabilecekler.

Hak sahipleri en çok ne kadar ödeme alabilecekler?

Kesinti dönemi boyunca aralıksız çalışılmışsa ve daha önce herhangi bir ödeme almamışsa gecikme faizi bile birlikte en fazla 1.623, 45 lira alınabilecek.

Listede ismi çıkmayanlar ne yapacak?

Listede isim olmamasının birçok nedeni olabilir. Çalıştığı kurum yanlış evrak göndermiş olabilir. Soy isim değişikliği olabilir. Daha önceki ödemelerde tamamı alınmış olabilir. Çalıştığı kurum 10 kişiden az personel çalıştırmış olabilir. KEY ödemesi kuruşun altında kaldığı için listeye girememiş olabilir. Çalıştığı kurum kesintileri yapmış ama göndermemiş olabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"KEY Ödemeleri En Çok Merak Edilen Sorular" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , ,