Kemik Ağrılarının Nedenleri ve Tedavisi

Kemik ağrıları hangi hastalıkların habercisidir? Kemik ağrılarının sebepleri, kemik ağrısının tedavi yöntemleri nelerdir? Kemik ağrısını tedavi etmek için özellik ile ağrıyı meydana getiren sebebin bulunması ve bu sebebe yönelik tedavi uygulanması gerekmektedir. Bunun dışında ağrı kesici ilaçlar yardımı ile ağrıları hafifletmek olanak dahilindedir. Ama esas kesin ve etkileyici tedavi ağrıyı yapan nedeni ortaya çıkarttıktan sonra ona yönelik tedavi uygulamak olacaktır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun için kemikte ağrı oluşturabilen enfeksiyon için ayrı tedavi, kemik kanseri için ayrı tedavi ve kemiğin kendine ait ostromolazi, paja hastalığı hiperparatoizm, veya ostroporos kemik erimesi hastalıkların kendine mahsus tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Tanı konduktan sonra bu tedavi yöntemlerini uygulamak daha sağlıklı ve daha kalıcı çözümler üretilmesine olanak sağlayacaktır.

Kemiğin kalitesini yükseltmek için kemik erimesi olan hastalarda özel spesifik ilaç vardır. Bunları düzenli kullanmak gerekir. Bunun yanı sıra nonstreoit olarak tabir edilen normal klasik ağrı kesicilerden daha farklı bir grup olan ilaçlara başvurulabilmektedir. Bu tarz ilaçlar vasıtası ile çok etkili olmasa bile hastanın ağrılarını azaltmak olanak dahilindedir.

Kemik ağrıları, kemik iltihabı veya kemik tümörü gibi hastalıkların belirtisi olabildiği gibi kemiğe ait başka hastalıklarında belirtisidir. Bunların içerisinde paratoit bezinin aşırı hormon sargılaması sonucu hiper paratoizm olarak tabir edilen kemikteki öğütücü ostroklas adı verilen hücrelerin artması ile ortaya çıkan kemik erimesi ile kendini göstermektedir. Bunun yanı sıra paja hastalığı ostromanelizi denilen hastalıklarda da kemiğe ait ağrılar gözükebilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kemik Ağrılarının Nedenleri ve Tedavisi" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,