Kayseri’de Gezilecek Yerler

’de gidilmesi gereken yerler, ’ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler, Kayseride gezilip görülesi yerler nerelerdir? , İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır ve Dünya’nın en eski şehirlerinden bir tanesidir. , klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgede yer almaktadır. Kapadokya Anadolu’da tarihsel bir bölgeye verilen addır. Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olan sunduğu kış ve yaz Turizm tesisleri ile dört mevsim gezebileceğiniz güzel bir şehirdir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

’de Gezilmesi Gereken Yerler

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Kayseri, tarihi boyunca Anadolunun önemli merkezlerinden biri olmuştur. Günümüzde de geniş caddeleri, gelişmiş sanayisi ve hızla göç alan bir il konumuna gelmiştir.

Kayseri il merkezinde bulunan Kayseri Kalesi, doğu batı yönlü uzanmıştır ve oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Kale iç ve dış kale olmak üzere ikiye ayrılmıştır. İç kalenin dış kale ile bir bağlantısı yoktur. İçerisinde gezebileceğiniz bir çarşı kuruludur.

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kayseri’de gezebileceğeniz yerlerdendir. İl merkezinde bulunan müze, 1969 yılında hizmete açılmıştır. Eski tunç çağından, Bizans dönemine kadar bir çok eser sergilenmektedir. Ayrıca Etnografya Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Mimar Sinan ve Kent Müzesi görmeniz gereken tarihi mekanlardır.

Şehir merkezinde bir çok tarihi cami de bulunur. Ulu camii, Güllük, Kurşunlu, Han ve Kale camileri en önemlilerindendir.

Kayserinin Yahyalı ilçesine 55 km. uzaklıktaki Kapuzlu Şelalesi görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. İçerisnde 7 adet şelale barındıran bu doğa harikası dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olarak bilinmektedir. Çevresinde ise temiz oksijen alabileceğiniz piknik yerleri mevcuttur.

Türkiye’nin en önemli kuş cennetlerinden olan Sultan sazlığı Kayseri’ye 70 km. mesafedeki Develi ovasında bulunmaktadır. Bu sazlıkta ülkemizde nadir bulunan Flamingo türlerinin yanı sıra 251 değişik türde kuş barınmaktadır. Kuş gözlemcilerinin ziyaret etmesini tavsiye ederiz.

Son yıllarda gelişen kış turizmiyle Erciyes dağı şehrin önemli simgelerindendir. Dağcılık ve kayak için elverişli olan pist ve kulvarların olduğu Erciyes’te modern konaklama yerleri bulunmaktadır. 24 saat hizmet veren bu tesislere ulaşım yolları sürekli açık tutulmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Kayseri’de Gezilecek Yerler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,