Katil İsrail

Rotamız Filistin yükümüz özgürlük sloganlarıyla yola çıkan gazzeye insani yardım götüren gemimize israil askeri saldırıda bulundu masum vatandaşlarımızı öldüren israil insanlık suşu işledi ve uluslararası sularda gemimize müdahalede bulunarak savaş başlatmıştır. Büyükelçilere verilen en önemli mesaj ise, “Türkiye’nin, uluslararası hukuktan gelen tüm hakları saklıdır” mesajı.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bu mesaj önemli;

Çünkü ’in saldırısına verilecek tepki, uluslararası hukuk içinde, yoruma bağlı olarak çok geniş bir yelpazeye yayılıyor.

Bu yelpaze içinde Büyükelçi’yi geri çekip ilişkilerin seviyesini düşürmekten, bunu bir savaş ilanı saymaya kadar varacak olasılıklar yer alıyor.

Propagandacıların en gülünçlerinden biri olan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yossi Levi, Gazze’ye giden konvoyun uluslararası hukuku ihlal ettiğini söyleyerek kendini aştı. Evet aynen öyle. Hukuku ihlal eden kuşatma değil filo. Başbakanlığın Gazze’deki restoranların menülerini dağıtması ve İsrail ordu sözcüsünün bölgeye soktukları tonlarca yakıtla övünmesi yetmezmiş gibi propaganda makinesi hem bize hem de dünyaya Gazze işgalinin bittiği fikrini satmaya çalıştı. Ancak her durumda İsrail devleti insani yardımı engellemeye çalışıyor. Her şey koskoca bir yalandan ibaret.

Bu neşeli yanılgıyı bozan tek bir şey vardı: Uluslararası Af Örgütü’nün Gazze raporu. Buna göre Gazze’deki her beş kişiden dördünün insani yardıma ihtiyacı var. Yüzlerce insan tıbbi yardım almak için bekliyor, 28 kişi şimdiden hayatıı kaybetti. Bütün bunlar İsrail ordusu sözcüsünün “kuşatma yok” açıklamalarına karşın yaşanıyor ama kimin umrunda?

Operasyon hazırlıkları da eğlenceli bir maskaralığın izlerini taşıyor: Yedi önemli bakan arasındaki ateşli tartışmalar, hapishane hücrelerine girişte uzman olan komando timi Masada’nın göreve çağrılması, terörle mücadele biriminden destek alan deniz komandoları, Oketz ordu köpekleri, Aşdod limanında kurulan özel gözaltı hücreleri ve geminin alıkonmasının ve üzerindekilerin tutuklanmasının televizyondan yayınına engel olacak elektronik kalkan.Sponsorlu Bağlantılar

"Katil İsrail" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,