Karanfil Nedir, Faydaları Nelerdir

Karanfil, Karanfilgillerden güzel renkli çiçekler açan bir süs bitkisidir. Karanfil yağı ise Karanfilin tomurcuklarından elde edilen uçucu yağdır. Karanfil, mersingillerden, Molük Adaları’nda, Filipinler’de ve Hindistan’da yetişen ve yaprakları sürekli yeşil kalan bir ağaçtır. Bu ağacın karanfil yağı elde edilen ve baharat olarak kullanılan, ağız kokusunu gideren, acımsı, koyu renkli, küçük çivi biçimindeki tomurcuğu bulunur. İklim şartlarında yetişmese de ülkemizde bolca bulunur. Hoş kokulu ve kurutulmuş bir bitki olan karanfilin insan sağlığına bir çok yararı bulunmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bir çok medeniyet karanfili ağız kokusunu gidermek için kullanmaktadır. Karanfilin afrodizyak özelliği bulunmaktadır. (Afrodizyak: Cinsel duyguları veya isteği uyaran veya artıran maddedir.)

Karanfil, antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antiseptik özelliklere sahiptir. Karanfil yağındaki bileşikler kan dolaşımına iyi gelir ve cilde doğrudan uygulanması halinde canlılık kazandırır. Karanfil, sindirim sisteminizi düzenler şişkinlik ve hazımsızlık sorunlarını giderir. Metabolizmayı hızlandırır diyette olanlar ve zayıflamak isteyen kişiler için iyi bir alternatiftir. Karanfil vücudun ağrılarına iyi gelmektedir çünkü ağrı kesici özelliği var.Sponsorlu Bağlantılar

"Karanfil Nedir, Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , ,