Karaciğer Kendini Ne Kadar Sürede Yeniler

Karaciğer ne kadar zamanda yenilenir? Karaciğer, hayati bir öneme sahip olan organlardan bir tanesidir. Karaciğerin detoksifikasyon, protein sentezi ve biyokimyasal sindirim için gerekli olan üretim de dahil olmak üzere geniş bir etki alanına sahiptir. Karaciğer, glikojen depolanması, kırmızı kan hücrelerinin üretimi, plazma ve protein sentezi, hormon üretimi ve detosifikasyon ayrışması dahil olmak üzere vücutta daha bir çok alanda görevi bulunmaktadır. Karaciğer hastalıklarında bir bölümü ameliyat ile alınabiliyor ve karaciğer bu alınan parçayı zaman içerisinde tamamlıyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Karaciğer Kendini Yenilemesi

Karaciğer, yağ, protein, şeker ve kan yapımı için gerekli olan maddeleri depolayan karaciğer vücudun en güçlü organlarından bir tanesidir. İngiltere Karaciğer Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre karaciğerin kendini yenileme süresi yaklaşık olarak 6 ay kadar sürüyor.

Karaciğer, insanda eşitsiz büyüklüğü ve şekli olan dört lobu bulunan kırmızımsı kahverengi bir organdır. Bir insan karaciğeri normalde 1.4 – 1.6 kg ağırlığında ve yumuşak, pembemsi kahverengi, üçgen bir organdır.Sponsorlu Bağlantılar

"Karaciğer Kendini Ne Kadar Sürede Yeniler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: ,