Kansızlık Nasıl Giderilir Kansızlığa İyi Gelen Besinler

Kansızlık oldukça tehlikeli bir hastalıktır. Kan, kaynağı sadece insanda olan hayati bir sıvıdır. Eğer kansızlık gibi bir sorununuz var ise doğru besinleri tüketerek kansızlık sorununu aşabilirsiniz. Tamamen doğal yollardan doğal besinleri tüketerek kolaylıkla bu sorunu aşabilirsiniz. Böylece vücudunuza kimyasal ilaçlar almamış olursunuz. Size tavsiye edeceğimiz bu besinleri günlük olarak tüketerek vücudunuzun kan üretiminde kullanılacak olan protein ve mineralleri karşılayabilirsiniz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Ciğer (karaciğer): Bol miktarda B12 vitamini ve demir bulunmaktadır. Kan yapıcı bir besindir.

Sebze: Özellikle yeşil yapraklı besinleri tüketmelisiniz. Bu besinlerde folik asit bol miktarda bulunur. Brokoli, ıspanak, kırmızı pancar, lahana, pazı bol miktarda demir içerdiğinden kansızlık sorununa iyi gelmektedir.

Süt ve Yoğurt: Hem gerekli olan protein hem de içerisinde bulunan yüksek kalsiyum nedeni ile kansızlığa iyi gelmektedir.

Keçiboynuzu pekmezi: Kansızlığa oldukça iyi gelen keçiboynuzu pekmezi demir açısından oldukça zengindir.

Demir Oranı Yüksek Besinler: Kırmızı et, dalak, tahin ve pekmez, pazı, pancar, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, kuru üzüm, kuru kayısı, balık, tavuk, yumurta, kuru baklagiller demir ihtiyacınızı karşılayacak gıdalardır.

Dut ve üzüm karışımı: B12 vitamini içerdiğinden ve demir bulunduğundan kansızlığa iyi gelen gıdalardandır.

Isırganotu: Isırgan otunun çayını tüketebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Kansızlık Nasıl Giderilir Kansızlığa İyi Gelen Besinler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,