Kanseri Önlemenin Yolları Nelerdir

Kanser çok eski bir geçmişe sahip, çünkü eski mumyalarda bile kanserli hastalar bulunmuştur. Kanser, bir organ veya dokudaki hücrelerin kontrolsüz bir şekilde bölünüp çoğalması sonucu yakın dokulara da yayılarak uzak dokulara sıçramasıyla beliren hastalıktır. Uzmanlar bireylerin yediklerine dikkat ederek kanser riskini en aza indirebileceklerini belirttiler. Özellikle abur cubur, fast food gibi sağlıksız yiyecekler yerine, taze sebze, meyve ve kuruyemiş gibi doğal yiyecekler sayesinde kanser oranlarının düşeceğini belirtiyorlar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Kanser Riskini Azaltmak için Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kızartmalar: Kanser Araştırma Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre, kızarmış patates, tavuk, balık, hamur işleri yiyen erkeklerde prostat kanseri riski % 37 daha yüksek olduğu ortaya çıkıştır.

Nar Suyu: Nar suyu akciğer kanserinin oluşumunu durduruyor. Uzmanlar günde 450 gram kadar nar suyu tüketmenizi tavsiye ediyor.

Düzenli Spor: günlük spor yapmanız halinde bağışıklık sisteminiz çok daha güçlü oluyor. Özellikle günlük ter atan kişilerin Akciğer ve Karaciğer kanserine yakalanma ihtimallerinin çok daha düşük olduğu ortaya çıktı.

Yaban mersini: İçerdiği pterostilbene adlı madde sayesinde kolon kanserini önleyen yaban mersinini günlük olarak tüketmeniz öneriliyor.

Lif: Yüksek miktarda lif tüketen insanlarda böbrek kanseri gelişme riski %19 daha düşüktür.

Ayakta Durun: Yılda 92 binden fazla kanser vakasının nedeni oturmadan kaynaklı olduğunu gösteriyor. Düzenli olarak spor yapmanız bunu engelleyemeyecektir. Bu nedenle her saat başı mutlaka ayağa kalkmalısınız.

D vitamini: Beslenmesini 1,000 IU D vitaminiyle destekleyen kişilerin kanser olma risklerinin %77 oranında düştüğü gözlemlenmiştir. D vitamini ihtiyacınızı göz ardı etmemelisiniz.

Kabuklu Kuruyemiş: Her gün sağlıklı selenyum kaynağı olan Brezilya fıstığından 3 tane tüketin. Harvard Üniversitesi’nde düzenlenen araştırmaya göre, bu miktar prostat kanseri gelişme riskini yüzde 48 azaltıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Kanseri Önlemenin Yolları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,