Kanser Tedavisinde Akıllı Bomba Nedir

son yıllarda kanser tedavisinde oldukça etkili bir yöntem, sağlık bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 30 yıl sonra Türkiye’de kanser sayısında adeta patlama olacak rakamsal olarak yarım milyonu bulacağını söyleyen sağlık bakanlığı halkı kanser konusunda uyardı. Son yıllarda artan teknolojik gelişmeler ve yeni bilgiler sayesinde kansere karşı tedavi yöntemleri de arttı, kanser tedavilerinde kullanılan en çok yöntem olan kemoterapi insanların hastalıklı hücrelerinin yanı sıra sağlıklı hücrelere de zarar vermekteydi fakat Akıllı bombalar sağlıklı hücrelere zarar vermeyip, sadece kanserli hücrelerle savaşıyor. Bilindiği gibi kanserin insan vücuduna çok büyük zararları var. Hastaların saçları dökülmekte ciltleri solmaktadır. Ayrıca bağışıklık sistemindeki aksamalar ve mide bulantısı gibi bir çok etkisi olan kanser hastalığı, kemoterapisi sayesinde bu ve benzeri olumsuzlukların giderilmesi amaçlanmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Üç çeşit bulunmaktadır. Bunlar tedavide hastalıklı hücrelerin bağışıklık kazanması nedeni ile diğer tedaviler uygulanmakta bunlar;

İlk çeşidi doğrudan tümörü hedef almak yerine kanser hücrelerinin damarlarını tıkıyor. Kanser hücresi yayılamıyor ve ölmeye başlıyor. Kalın bağırsak kanserinin tedavisinde yaygın kullanılan bu tür akıllı bombalar kemoterapi ile birlikte çok daha etkili oluyor.

İkinci grup akıllı bomba sağlıklı hücrelere hiç bir şey yapmadan, Truva atı gibi yerleştiği kanserli hücreleri öldürüyor. Özellikle sıçramış meme kanserlerinin tedavisinde bu bombalar çok etkili.

Üçüncü grup akıllı bombalar ise kanserli hücrelerin büyümesini engelliyor. Bazen bu bombalar iki yıl damarın içinde hiçbir şey yapmadan bekliyor, ancak tümör büyümeye başlayınca harekete geçiyor ve büyümeye hazırlanan kanserli hücreyi öldürüyor.
Bradford Üniversitesi’nden Laurance Patterson’ın fareler üzerinde yapılan çalışmalar, kanser ilacının etki alanının sadece tümörlerle sınırlanabileceğini ve ilacın vücuttaki zararlı etkilerinin önüne geçilebileceğini gösterdi. Vücutlarına insanlardan alınan kanser hücreleri zerk edilen bütün hayvanlar ilaca olumlu tepki verdi ve tümörleri küçüldü. Hatta hayvanların yarısında tümörler tamamen ortadan kayboldu. Akıllı Bomba tedavisi halen geliştirilmekte ve bir çok kanser çeşidinde oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle Akciğer, Meme, Lenfoma, Karaciğer ve Böbrek tümöründe kullanılıyor. Bu tedavi yönteminde sadece tümörlü hücreye etki etmesi sonucunda vücudun diğer sağlam hücreleri zarar görmemektedir.Uygulanan bu yöntem geliştirilmeye çalışılmaktadır.Bu şekilde akıllı bomba kemoterapisinin hasta vücuduna verebileceği zararlar en aza indirilmeye çalışılmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Kanser Tedavisinde Akıllı Bomba Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,