Kanser Belirtileri Nelerdir

Ülkemizde hastalığı oldukça yaygın bir hastalık, giderek artan hastalığının nedenleri arasında bir çok neden bulunmaktadır. hastalığının tedavisinde en önemli unsur erken teşhis, insan kendi kendinin doktorudur bunu hiçbir zaman unutmayınız. hastalığını anlamanın çeşitli yolları var ancak hastalığının bir çok nedeni var ve her çeşidinin kendine özgü belirtisi var. Önce hastalığını kısaca bir tanıyalım. ,  Bir organ veya dokudaki hücrelerin kontrolsüz olarak bölünüp çoğalmasına bağlı olarak yakın dokulara yayılmasıyla veya uzak dokulara sıçramasıyla beliren hastalık olarak tanımlanır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


;

Cilt Kanseri: Renk, şekil ve büyüklüğü değişen, çabuk kanayan veya ülserleşen benler, iyileşmeyen yaralar cilt kanserinin en büyük belirtileri arasındadır.

Ağıziçi ve Boğaz Kanseri: Ağıziçi ve dudakta beyaz veya kırmızı plaklar, kitle veya sertlikler, yeni gelişen işitme kaybı veya kulakta çınlama, ses kısıklığı gibi yakınmalar, ağızda iyileşmeyen yaralar varsa hemen doktorunuza başvurunuz.

Akciğer Kanseri: Uzun süreli akciğer enfeksiyonları bronşit, zatürre başı çekenler arasında, geçmeyen öksürükler, kanlı ve pis kokulu balgam, sesinizin kalınlaşması ve değişmesi akciğer kanserinin belirtileridir.

Meme Kanseri: Özellikle son yıllarda kadınlarda artan bir hastalık belirtileri arasında ise, meme başından berrak veya kanlı akıntı, göğsünüzde ele gelen kitle, meme derisi üzerinde kalınlaşma, çökme veya çekilme gibi bariz değişiklikler.

Sindirim Sistemi Kanseri: Yutma güçlüğü, uzun süren mide bulantıları ve kusmalar, ishal ve kabızlık, bağırsak hareketlerinde bozulmalar, koyu renkli veya kanlı dışkı, uzun süreli karın ağrısı, açıklanamayan kilo kayıpları.

Rahim Kanseri:  Adette düzensizlik, fazla kanama veya uzun süreli kanama, adet dönemleri arasında veya menopoz sonrası kanamalar, cinsel ilişkiden sonra kanamalar, normalden fazla vajinal akıntı belirtileri arasındadır.

Erkek Üreme Sistemi: Sık ve ağrılı idrara çıkma, kanlı idrar gelmesi, son zamanlarda iktidarsızlık, testislerde sertlik veya ele gelen kitle en büyük belirtileri arasındadır.

Lenf Sistemi: Boyun, koltukaltı ve kasıklarda ele gelen kitleler, kilo kayıpları, gece terlemeleri, uzun süren ateşlenmeler, ciltte nedensiz morluklar ve cildin hasar görmesi

İskelet sistemi: Şekil bozukluları ve oluşan kitleler, kemiklerde şiddetli ağrı ve hareketlerinizin kısıtlanması olarak sıralanabilir.

Sinir Sistemi: Şiddetli ve uzun süreli baş ağrıları, görme kayıpları, yeni oluşan dengesizlik, baş dönmeleri, uyuşma veya felçler, şuur bulanıklığı, konsantrasyon güçlüğü, konuşma güçlüğü, kişilik değişiklikleri bu hastalığın başlıca belirtileridir.



Sponsorlu Bağlantılar

"Kanser Belirtileri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,