Kan Kanseri Nedir, Nedenleri ve Korunma

Kanseri, bir organ veya dokudaki hücrelerin kontrolsüz olarak bölünüp çoğalmasına bağlı olarak yakın dokulara yayılmasıyla veya uzak dokulara sıçramasıyla beliren hastalık, amansız hastalık, incitmebeni, dokunmabana hastalığı olarak da bilinir. ise kemik iliğinde kan hücrelerinin farklılaşması ve olgunlaşmasının bozulmasına bağlı olarak kanda akyuvarların olağanüstü çoğalmasıyla beliren bir hastalık, lösemi olarak da biliniyor. Özellikle ülkemizde kanser hastalığı giderek artmakta ve önümüzdeki yıllarda vakaların çok daha fazla olması bekleniyor. Bunun en önemli nedeni halkın yeteri kadar özen göstermemesi denetimsiz gıda üretimi ve bilinçsiz çiftçilerin yetiştirdiği gıdalar başta olmak üzere fabrika atıkları, nükleer enerjiye maruz kalma ve şehir hayatı olarak sıralayabiliriz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Tarım ilaçları en az sigara kadar kanser yapıcıdır. Ve yiyecekleri tahta fırçasıyla bile yıkasanız tarım ilacının sadece yüzde 40’ını arındırabilirsiniz.

Dünya tarım ilacı piyasası 40 milyar dolarlık bir piyasadır. Ve bugün çocukluk çağı kan kanserinin en önemli nedeni tarım ilaçlarıdır.

Sadece toprağa serpilen azot gübresinin yağmur ile yeraltı sularına katılması sonucu bugün İzmir ve Ankara’da kuyu suları arsenikli.

Her sabah evde kahvaltı yapın ve kahvaltıda yumurta yiyin, yumurtanın kolesterolünden korkmanıza gerek yok.

Biz vücudumuzun tolere edebileceğinden dört kat fazla şeker yiyoruz. Aslında insan vücudunun şekere hiç ihtiyacı yok. 1700 yılında İngiltere’de kişi başına yıllık şeker tüketimi dört gramdı bugün ise 70 kilo.

Bedeniniz zarar görmeden günde tüketebileceğiniz şeker miktarı sekiz kesme şeker kadardır. Bu sekiz şekere kahvaltıda yediğiniz bal, reçel ve hatta meyvedeki şeker de dahil.

Tereyağ aklandı lafları yalan. Eğer hayvan sentetik yemle, pancar küspesi, mısır silajı ile beslenirse süt ağının bileşimi bozulur ve o sütten yapılan tereyağı bizi kalp hastası yapar. Ama mera sütünden yapılmış tereyağı zeytinyağından da değerlidir.

Merada otlayan hayvanın sütünde omega 3 vardır. Ahırdan çıkmayan hayvanın sütünde asla yoktur. Mera sütünde CLA vardır ki en önemli antioksidandır. Merada otlayan hayvanın sütünde damar sertliği yapıcı donmuş yağ asidi düşüktür, ahır sütünde yüksektir. Merada otlayan hayvanın sütünde insüline benzer büyüme hormonu vardır. Bütün hücrelerimizin yenilenmesini sağlar.

Biz hekimler yıllarca kırmızı et yemeyin kolesterol yapıyor diye bir saplantıya girdik. Kırmızı etten elde edeceğiniz demir sizin zihinsel performansınız için son derece önemli. Türkiye’de gençlerin yüzde 50’sinde demir eksikliğine bağlı kansızlık var.

Rahatlıkla etrafındaki yağı alınmış, depo yağı uzaklaştırılmış parça eti yiyebilirsiniz. Ama Adana kebap yemeğin. Adana Ticaret Odası Adana kebabı koruma altına aldı. Gerçek Adana kebabı sadece merada otlayan hayvanın etinden ve kuyruk yağından yapılır. Eğer bu nizamnameye uymuş bir lokantada Adana kebap yiyorsanız isterseniz dört tane yiyin. Ama emin olmadığınız zaman yemeyin.

Hamburgerler yenilecek şeyler değiller. Benim bir hamburger karşıtlığım yok. Ama yedikleriniz hamburger değil. Endüstri bunları almış, köfte ekmek formundan çıkarmış, yüksek basınç işlemleri, içine koydukları mısır şekerleri ve rengini koyultmak için kattıkları nitratlarla köfte şeklini verip önünüze koyuyorlar.

Bir hamburgeri alın koyun kütüphanenize, bakın üç ay sonra herhangi bir kokuşma meyilli var mı? Normalde bir köfte en az üç gün içinde kokuşuyorken bir hamburger nasıl kütüphanede saklanıyor bunu anlamaya çalışın.

UHT süt, yani uzun ömürlü, bozulmayan, ekşimeyen, kokmayan, fazla tadı olmadığı için çocuklarınızın kolayca içtiği süt. Biz bunu istemiyoruz. Bunun okul sütü olarak dağıtılmasını kabul etmiyoruz. Bu benim değil halkın görüşüdür. Eğer hayvanlar meralarda salına salına dolaşıyor, istediklerini yiyorlarsa kaliteli süt böyle elde edilir. Bundan yapılan yoğurdu yiyeceksiniz. Bu yoğurt ekşiyebilir olacak çünkü tarım ilaçlarının etkisinin giderilmesinin tek yolu, ekşiyebilir yoğurt ve ayrandır.Sponsorlu Bağlantılar

"Kan Kanseri Nedir, Nedenleri ve Korunma" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,