Kalp Kendini Kaç Yılda Yeniler

Kalp kendisini yeniler mi, Kalp ne kadar sürede kendini yeniler, Kalp sağlığı hayati önem taşımaktadır. Kalp, göğüs orta boşluğunda, iki akciğer arasında, vücudun her yanından gelen kirli kanı akciğerlere ve oradan gelen temiz kanı da vücuda dağıtan organdır. Halk arasında yürek olarak da bilinir. Bilim adamları, vücuttaki organların yaşlanma sürecini ortaya koydu. Sinir hücrelerinin kendisini yenileyememesi nedeni ile göz ve beyin dışında kalan tüm organlar kendini yenileyebiliyor ve böylece insan vücudu hayat boyu 10 yaşın altında kalmayı başarabiliyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Kalbin Görevi Nelerdir

Kalp kısaca, kanı bütün vücuda pompalayan organdır. Kalp, göğüs boşluğunda iki akciğer arasında bulunur. Üstte iki kulakçık altta iki karıncık olmak üzere dört bölümden oluşur. Kalbin sağ tarafında kirli, sol tarafında temiz kan bulunur. Kalp kaslı yapısı sayesinde kasılıp gevşeyerek kanı bütün vücuda pompalar. Karıncıklarda bulunan kas tabakası kulakçıklara göre daha kalın ve güçlüdür. Bu yüzden karıncıkların kanı pompalama gücü kulakçıklardan daha fazladır.

Kalp Kendini Ne Kadar Sürede Yeniler

İnsan kalbi zamanla kendisini yenileyebiliyor. Bu sayede her daim genç kalmayı başarıyor ve kendi kendini onarabiliyor. Uzun bir süre kalbi oluşturan hücrelerin doğumdan ölüme kadar aynı kaldığı düşünülüyordu. Ancak New York Üniversitesi’nden Dr. Piero Anversa aksini ispatlamayı başardı. Kalbin kendini yenilediğini 20 yıl sürdüğünü belirtti.Sponsorlu Bağlantılar

"Kalp Kendini Kaç Yılda Yeniler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,