Kalbe Faydalı Besinler Hangileridir

Kalp sağlığı için ne yemeliyiz? Sağlıklı bir kalp için ne tüketmeli? Kalbe iyi gelen besinler? İnsan sağlığında kalbin büyük önemi bulunmaktadır. Diğer organlarımızın sağlığı açısından da kalp çok büyük bir öneme sahiptir. Sağlıklı kalbin yolu iyi ve doğru beslenmeden geçmektedir. Beslenme ve diyet uzmanları sağlıklı bir kalp istiyorsanız Tuz, şeker ve alkolden bir an önce kurtulmanız gerektiğini söylüyorlar. İşte kalp dostu besinler…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsak; Sarımsak santimetre yüksekliğinde, yapraklarında, saplarında ve toprak altındaki soğanında kokulu yağ bulunan bir kültür bitkisidir. İçinde bulunan besin öğelerinden dolayı damar içinde pıhtılaşmayı engelleyen ve koroner kalp hastalıklarının oluşma riskini azaltan bir besindir. Uzmanlar günde en az 1 diş sarımsak tüketmenizi öneriyor.

Balık; balık içerisinde başka hiçbir gıdada bu oranda yüksek olmayan Omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır. Omega-3’ün yüksek antioksidan özelliği bulunmaktadır.

Ceviz, Fındık ve Badem: Ceviz ve fındıkta yüksek antioksidan içeren omega-3 yağları ve E vitamini bulunur.

Esmer tahıl: Yulaf, çavdar ve tam buğday ununda bol miktarda B ve E vitaminleri bulunmaktadır. Bundan dolayı kalp hastalıklarına iyi gelmektedir.

Yeşil çay: İçerisinde bol miktarda polifenoller bulunmaktadır.

Keten tohumu: Keten Tohumu uzmanlar tarafından günde 1 kaşık önerilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kalbe Faydalı Besinler Hangileridir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: ,