Kahve ve Çay Yerine Ne İçmeli

Özellikle ofis ortamlarında çalışan kişilerin sıkça tükettiği çay ve kahveler belli bir sayıdan sonra insan vücuduna büyük oranda zarar vermektedir. Bunun nedeni ise bu içeceklerde bulunan maddelerin belli bir miktardan sonrasının vücuttan atılamamasıdır. Uzmanlar günde 6 – 8 bardak çay içilmesi gerektiğini vurgularken kahve için su tüketimine bağlı olarak 5 bardağa kadar tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut direncini artırmak için her gün en az 2-2.5 litre arası su içilmesi ve sıvı tüketiminde de ıhlamur, adaçayı, kuşburnu çayı, taze sıkılmış meyve suyu, açık çay gibi içecekler tercih edilmelidir.

Çay, kahve, gazlı içecekler idrar söktürücü etkiler göstermektedirler bu nedenle vücudun su dengesini bozar ve olumsuz etkiler gösterir. Özellikle su yerine bu sıvıları tüketenleri uyaran uzmanlar bu içeceklerin asla suyun yerini tutamayacağını söylüyorlar. Su vücudunuzdaki toksinleri atmaya yarayan en önemli sıvıdır. Kuşburnu, ıhlamur, adaçayı, zencefil, rezene, nar, ekinezya, kekik otu gibi sıvıları tüketirken bununla birlikte mutlaka su tüketimi ihmal edilmemelidir. Maden suları, süt, ayran, salep, meyve suları tüketebilirsiniz.

Vücut ısısını dengede tutabilmek için bireylerin bol sıvı alması gerekiyor. Yeterli miktarda alınan sıvı alımı vücutta oluşan toksinlerin atılması gerekiyor ve buda sıvı ile mümkün bu açısından baktığınızda vücut fonksiyonlarının düzenli çalışmasında, metabolizmanın dengesi açısından ve vücudunuzda gerçekleşen biyokimyasal reaksiyonların gerçekleşmesinde büyük önemi bulunmaktadır. Bu nedenden dolay sıvı tüketimi önemlidir ve her gün en az 2 ila 2.5 litre arası su içilmeyi ihmal etmemelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Kahve ve Çay Yerine Ne İçmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,