Kadir Gecesi Nedir – Nasıl İbadet Edilir

, İslam dinine göre, Kur’an’ın vahiy yoluyla İslam peygamberi Hz. Muhammed’e gönderilmeye başlandığı gecedir. Müslüman alemince kutsal günlerden biridir. Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmiyor fakat Hz. Peygamber “Siz Kadir gecesini Ramazan’ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız” daha sonraları ise 27. günün bitimi 28. günün başlangıcı sayılmıştır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL İBADET EDİLİR?

gecesinde, bir kere suresini okumak, başka zamanda Kur’an-ı kerimi hatim etmekten daha sevaptır. gecesinde bir tesbih (Sübhanallah), bir tahmid (Elhamdülillah), bir tehlil (Allahü ekber) söylemek yedi yüz bin tesbih, tahmid ve tehlilden kıymetlidir.
kadr suresi

Okunuşu:

Bismillâhirrahmânirrâhîm.

İnnâ enzelnâhü fî leyletilkadr. Ve mâ edrâke mâ leyletülkadr. Leyletülkadri hayrün min elfişehr. Tenezzelülmelâiketü verrûhu fîhâ biizni rabbihim, min külli emr. Selâmün, hiye hattâ medle’ılfecr.

Anlamı:

Rahman, Rahim olan Allah’ın adıyla.

Şüphesiz biz, (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sana bildiren nedir? bin aydan hayırlıdır. Melekler ve ruh, Rabbi’nin izni ile her iş için o gece iner. O, tan yeri ağırana dek esenliktir.Sponsorlu Bağlantılar

"Kadir Gecesi Nedir – Nasıl İbadet Edilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,