İstenmeyen Reklam Mesajlarını Engelleme

Firmaların gönderdiği reklam SMS’lerini engelleyebilirsiniz. Bu yazıyı sabahın köründe bana bir reklam mesajı atarak kaldıran şirketlere sinirlendiğim için yazmaya karar verdim. Yoksa sağ olsunlar beni çok severler günlük yaklaşık 10 tane reklam mesajı geliyor. Banka, bağlı bulunduğum GSM firması, AVM ve daha pek çok marka kuruluştan pek çok mesaj gelmekte, öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor. Gsm operatörleri vasıtası ile gönderilen reklam mesajlarını Turkcel, Vodafone ve Avea müşteri hizmetlerini aradığınızda ize gönderilen reklam SMS’lerini engellemek zorundalar. Hukuken siz haklı olduğunuzdan bu riske girmemektedirler. Eğer bu tür firmalardan halen reklam mesajı almaya devam ediyorsanız hem Gsm operatörünü hem de size reklam mesajı gönderen firmayı dava edebilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Turkcell kullanıcıları için reklam mesajı engelleme:

Turkcell hat sahipleri aldığınız reklam SMS’lerini 2 – 3 iş günü içerisinde 2780 numaralı Turkcell numarasına iletirseniz artık o kişi veya o firma size bir daha SMS atamaz. Yine dediğimiz gibi bu yönemle mesaj almayı engelleyemedi iseniz 444 0 532 olan Turkcell müşteri hizmetleri telefonunu arayıp engelleme talep edebilirsiniz.

Vodafone kullanıcıları için reklam mesajı engelleme:

Vodafone hattı sahibi iseniz size gelen reklam ve istenmeyen mesajları engellmek için 444 0 542 yi arayıp reklam SMS lerinden rahatsız olduğunuzu ve bu mesajları engellemek istediğinizi iletin.

Avea kullanıcıları için reklam mesajı engelleme:

Avea hattı sahibi iseniz Avea bazlı gelen reklam sms lerini engellemek için yapmanız gereken şey iptal kampanya yazıp 7672 göndermek olcaktır. Böylelikle size gelen reklam mesajları iptal olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"İstenmeyen Reklam Mesajlarını Engelleme" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,