İştahsızlığın Nedenleri Nelerdir

İştahsızlık, yemek yeme isteği olmayan, boğazsız olarak da tanımlanır. Bu makalede iştahsızlık nedenlerini ve tedavi yollarını anlatacağız. İştahsızlık kişiyi çeşitli hastalıklara sürükleyeceği gibi ciddiye alınması gereken önlemli bir rahatsızlıktır. Eğer iştahsızlık sorunu yaşıyorsanız bunun önlemini mutlaka almalısınız. Kişi iştahsızlık sorunu çekiyorsa zamanla kilo verir ve hastalanır. Bu hastalıklar zaman zaman geri dönüşü olmayacak şekilde zararlar görebilir. fiziki olduğu gibi psikolojikte olabilir. Eğer iştahsızlık sorunu yaşıyorsanız, kabızlık, hazımsızlık, gaz sancıları, sinirlilik gibi sorunlar yaşamaya başlarsınız. Bunun yanında iştahsızlıkla gelen vitamin eksiklikleri kişide saç, tırnak gibi bölgelerde bir takım sorunlar ortaya çıkar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İştahsızlık beyin merkezinden ortaya çıkan ciddi bir sorundur ve bu sorun neden ortaya çıktığı mutlaka tespit edilmelidir. Çünkü beyinden kaynaklanan bir tümörün iştahsızlığa sebep olduğu riski göz ardı edilmemelidir. Bunun yanında kişi diş ağrısı gibi dişle ilgili sorunlar yaşıyorsa, mide sorunları var ise, yutkunma güçlüğü çekiyorsa, sık sık yüksek ateşlenme yaşıyorsa muhtemelen iştahsızlık sorunu yaşayacaktır. Ayrıca bazı kanser türleri de iştahsızlık durumu baş gösterebilir. Bunun dışında aneroksiya hastalığı da hat safhaya ulaşmış ise kişi sürekli iştahsızlık sorunu yaşar.

Kişinin yaşadığı bazı mide ve bağırsak rahatsızlıkları, iştahsızlık hastalığına sebep olabilmektedir. Özellikle midenizde hassasiyetler ve mide yaraları, bağırsaklarda oluşan yaralar iştahsızlık yapabilir. Kişi bu yara ve hassasiyetler ortaya çıkan gaz sıkıntısı, mide bulantısı gibi nedenlerle yemek yemek istemez. Bunların yanında bazı tehlikeli kanser türleri de iştahsızlık nedenleri olabilir. Bu sebeple iştahsızlık sorunu yaşadığınızda bunu önemsemeli ve gerekli tahlilleri yaptırmalısınız. Ayrıca bir takım beslenme yetersizliği gibi hastalıklarda iştahsızlığa sebep olabilir. Örneğin çinko ve demir eksikliğine bağlı anemi hastalıklarında iştahsızlık görülebilir.Sponsorlu Bağlantılar

"İştahsızlığın Nedenleri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,