İştah Kapatan Besinler

Özellikle kilo vermek isteyen kişilerin en büyük sorunu açlık hissini bastırmak daha az yiyerek kilo vermek. Kilo vermenin en doğal yöntemlerinden biride budur. Kimyasal ve yan etkileri olan ilaçlar kullanmak yerine listede verdiğimiz gıdaları tüketerek kilonuzu kontrol edebilirsiniz. Tabiî ki bu kesin bir çözüm değil ama tüketimde öncelikler arasına alarak bir nebzede olsa sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu BağlantılarKırmızı acı biber:
Acı biberin içerdiği kapsaisin adlı maddenin metabolik hızı arttırabileceği bilimsel çalışmalar ile saptanmıştır. Ayrıca kapsaisin adlı maddenin iştahı azalttığına dair bilimsel verilerde bulunmaktadır.

Sirke: Yapılan bilimsel çalışmalar, sirkenin içinde bulunan asetik asidin sindirim hızını yavaşlattığını ortaya koymuştur. Böylece kan şekeriniz daha dengeli yükselir ve daha uzun süre kendinizi tok hissedersiniz.

Yumurta: Sabah kahvaltılarında bir adet haşlanmış yumurta tüketerek tokluk sürenizi uzatabilirsiniz.

Yeşil çay: Güçlü antioksidan etkisi ile bedenimizi zehirli maddelerden temizlemesinin yanı sıra, yeşil çay içerdiği bileşikler ile metabolik hızı da arttırmaktadır. Günde 1-2 fincan yeşil çay tüketerek metabolizmanızı enerjik hale getirebilir aynı zamanda bedenimize dost antioksidanları da alabilirsiniz.

Badem: Yağlı kuruyemişlerden olan badem birçok vitamin, mineral ve posadan zengindir. Bunun yanı sıra kalp sağlığını koruyan omega-3 yağ asitlerini de içerir. Yapılan son bilimsel araştırmalar, beslenme programında yeterli miktarda aşırı değil! badem bulunan kadınların, badem tüketmeyen kadınlara göre daha kolay kilo verdiğini göstermiştir.

Tarçın: Özellikle şeker hastalarında kan şekeri dengeleyici bir etkisi vardır. Şeker hastasıysanız ve diyet yapıyorsanız hem daha uzun süre tok hissetmek hem de kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olmak adına günde ¼ – ½ çay kaşığı kadar tarçın tüketebilirsiniz.

Etli, Sütlü veya Yumurtalı Çorba: Çorba bol miktarda su ihtiva etmesi ile midede basınç oluşturur, buda daha kısa sürede doymamızı sağlarlar. Protein içeriği yüksek çorbalar gün boyunca enerji alımını azaltarak diyete yardımcı olur.

Zeytinyağı: Günlük yağ gereksinmesinin bir kısmı tekli doymamış yağ asitlerinden karşılandığında yani zeytinyağı tüketimi yeterli olduğunda metabolizmanın desteklendiği ve kilo vermenin kolaylaştığı bilimsel çalışmalar ile gösterilmiştir.

Salata: Sebzeler yüksek posa yoğunlukları ile midede yer tutarak daha çabuk doymamıza yardımcı olurlar. Ayrıca zayıflama diyetlerinde görülebilecek bir sorun olan kabızlığında çözümünde önem taşırlar.

Peynir: İçeriğinde yer alan proteinler iştahı baskılamakta yardımcı olur. Bunun dışında yüksek kalsiyum içeriği nedeni ile de zayıflamaya yardımcı etkisi olabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"İştah Kapatan Besinler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,