2:10 am - Pazartesi Aralık 22, 2014

Isaac Newton’un Buluşları, İcatları Nelerdir

Isaac Newton’un Buluşları, İcatları Nelerdir

, fizikçi, matematikçi, astronom, simyacı, mucit, filozof ve aynı zamanda bir ilahiyatçıdır. 25 Aralık 1642 yılında doğan bilim adamı 31 Mart 1727 yılında hayata veda etmiştir. Yaşamı boyunca büyük başarılara imza atan bugünkü modern bilime çok büyük katkıları olmuştur. Bilim devrimine ve heliyosentirizm’in gelişmesinde büyük katkıları olan klasik mekaniğin temelini yaratmıştır. bilim adamları tarafından tarihin en etkili bilim insanlarından biri olarak kabul edilir. .
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Dışardan bir kuvvet etki etmedikçe hareketsiz bir cismin hareketsiz kalacağı ve düzgün doğrusal hareketli bir cismin de düzgün doğrusal hareketini sürdüreceği yasası.

Kuvvetin cisimlerde ivmeye neden olması kavramı.

Her etkinin ters yönde eşit bir tepki doğurması yasası.

Yerçekimi Yasası.

Optik Yasası.


"Isaac Newton’un Buluşları, İcatları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş
Etiketler: , , , , , , ,

Popüler Aramalar; newtonun bulular, ısaac newton simyaya katkıları, ısaac newton un başarıları, newton buluşları nelerdir, ısaac newtonun icatları, ısaac newton öz geçmişi, ısaac newton buluşları, newtonun buluşları, newtonun icatları, ısaac newtonun buluşları, newtonun bilime olan katkıları, newton ne icat etti kısaca, newton un en büyük başarısı, newton un icat ettiği iletişim aracı, newtonun bilime katkıları

Yorum Yazın

Sitede Ara