İş Başvurusunda Kendinizden Bahseder Misiniz Sorusuna Cevaplar

İş başvurularında bize kendinizden bahseder misiniz? diye sorulduğunda ne cevap vereceğinize önceden hazırlanmanız gerekiyor. Çünkü bu soruya verdiğiniz cevap büyük önem arz ediyor. Burada verdiğiniz cevaplar iyi bir analiz yapılır ve işe alınıp alınmayacağınız tam olarak burada karar verilir. Çünkü zaten iş başvurunuzda kariyer kısmınız onaydan geçmiştir ve şimdi sizi karakter olarak, işe uyumluluk ve başvurduğunuz iş için uygun musunuz?

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Aslında bu soruya cevap vermek oldukça zordur çünkü karşınızdaki kişinin duymak istediği cevabı bilemezsiniz.

İş başvurularında bu soru her zaman sorulduğu için cevaba kendinizi önceden hazırlamalısınız. Kariyerinizden bahsedin, iş deneyimlerinizi anlatın ancak hani pozisyonda ve ne iş yaptığınızı da anlatmayı unutmayınız. Cevaba odaklanın ve mutlaka pratik yapın.

İlgili pozisyonu neden istediğinizi övgü dolu sözlerle anlatın. Bu iş için güçlü yanınlarınıza mutlaka değinin. Detaylara önem verdiğinizi, verilen görevleri kimseyi rahatsız etmeden yapabileceğinizi yani çözüm odaklı biri olduğunuzu ve başladığınız bir işi yarım bırakmamak gibi bir özelliğiniz olduğuna değinin.

Kendinizi överken yapmacık olmamaya çalışın çünkü kimse bunu istemez. Ruhsuz bir konuşma yapmayın vurgulara dikkat edin ve heyecanlanmayın doğal ve samimi olmalısınız.

İş başvurularında her konuşmanız dikkatle takip edilir. Bu yüzden işe uygun olduğunuzu her yönüyle karşınızdakini ikna etmelisiniz. Giyiminiz, temizliğiniz oldukça önemlidir. İş başvurularında ne söyleyeceğiniz kadar ne söylemeyeceğinizde önemli bu nedenle önceden dikkatli olmalısınız. Örneğin uzak bir yerden geliyorsanız iş vereniniz devamlı olarak bu yolu her gün gidip gelebilecek misiniz diye sorar. Geç kalır mısınız? Gibi soruların cevabını önceden tatmin edici bir cevap vermelsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"İş Başvurusunda Kendinizden Bahseder Misiniz Sorusuna Cevaplar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,