İnternetten Sabıka Kaydı Nasıl Öğrenilir

İnternetten , nasıl sorgulanır? Artık sabıka kaydını E-Devletten öğrenebilirsiniz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Türksat AŞ ile Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamına göre vatandaşlar artık sabıka kaydına ilişkin “Adli Sicil Belgelerini” bugünden itibaren e-Devlet Kapısı’ndan alabilecekler. E-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak gerekiyor ve kayıt olmak için en yakın PTT merkezlerine giderek şifrelerini alıp kayıtlı kullanıcı olmaları gerekiyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılan açıklamaya göre E-Devlet Kapısı’nın aynı zamanda elektronik imza veya mobil elektronik imza ile de kullanılabildiği hatırlatıldı. Türksat’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, www.turkiye.gov.tr adresli E-Devlet Kapısı üzerinden alınacak adli sicil kayıt belgelerinde bir barkod numarası da bulunuyor.

Vatandaşların E-Devlet kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini, dikkatlice tanımlamaları gerekiyor. E-Devlet Kapısı kullanıcıları, çıktı alarak bu belgeyi ilgili kurumlarla paylaşabilecek. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, E-Devlet üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin T.C. kimlik numarası ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Böylece sahteciliğin de önüne geçilmiş olacak.Sponsorlu Bağlantılar

"İnternetten Sabıka Kaydı Nasıl Öğrenilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,