İnternette Alış Veriş Yaparken Dikkat Edilecek Öneriler

İnternet kullanarak online alış veriş giderek artıyor. Kurumsal tüm firmalarla birlikte küçük ve orta büyüklükte olan firmalarda artık online alışverişin önünü açtı. Ancak kullanıcıları yani alışveriş yapanların en büyük sıkıntısı güvenirlik sorunu halen aşılmış değil. Bir çok firma güvenli alışveriş vaat etmekte ancak internet üzerinde tamamen sahtekarlık amaçlı açılmış bir çok web sitesi bulunmaktadır. İnternette Alış Veriş yaparken dikkat etmeniz hususlara değineceğiz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İnternet üzerinden ürünler mağazalara göre çok daha ucuza satılmaktadır. Bunun en büyük nedeni maliyetlerin çok daha ucuz olmasıdır. Kira gibi büyük bir yükten kurtulan E-Ticaret siteleri kullanıcılara çok daha ucuza ürün sunmaktalar. Bu sayede müşterilerin ilgi odağı olmayı başarıyorlar. Alış veriş sitelerinde özellikle kredi kartı bilgisi verdiğiniz kısımda web sitenin URL kısmını kontrol etmelisiniz. http:// yerine https:// alanında olmalısınız ve url kısmının en başında yeşil renkli kilit sembolü olmalıdır.

İnternetten alışverişlerde satın aldığınız ürünlerden 7 gün içerisinde cayma hakkına sahip olduğunuzu unutmayınız. Web siteden alışveriş yapmadan önce siteyle ilgili şikayet ve güvenirliği mutlaka araştırınız. Yalnız form ve bloklarda bu konu çok rahat bir şekilde manipüle edilebilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"İnternette Alış Veriş Yaparken Dikkat Edilecek Öneriler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,