İnternet Nasıl Hızlandırılır

Günümüz de artık bilgisayar olan her evde internette mevcut. Bilgisayarınızı ilk aldığınızda göstermiş olduğu yüksek performansı zaman ilerledikçe göstermemeye başlar bunun çeşitli nedenleri vardır. Siz bilgisayrınızı kullandıkça yaptığınız yüklemeler, kaldırmalar, eklemeler ve buna benzer daha birçok şey internetinizin zamanla yavaşlamasına neden olur. Şimdi sizlere internetinizi nasıl hızlandırabileceğinizi anlatacağız. Bağlantı sorunlarından düşük paketli internet kullanıcılarına kadar işte öneriler:
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Browser’ınızı yapılandırın, böylece grafikleri, animasyonları, sesleri, video ya da diğer multimedya içeriklerini gösterilmemesini sağlaya bilirsiniz.

İnternet trafiği yavaş olduğunda sörf yapın. Trafiğin en az olduğu zamanlar genellikle hafta sonları ve akşam saatleridir.

Önbelleğinizi etkili kullanın. Önbellek, en son ziyaret ettiğiniz internet sitelerini depolayan yerdir. İnternet bağlantınızı hızlandırmak için, önbellek tahsisini yeniden boyutlandırmanız ya da önbelleğinizi periyodik olarak temizlemeniz gerekebilir.

Modeminizin doğru olarak yapılandırılıp yapılandırılmadığından emin olun.

İnternete cep telefonunuzdan edge ile bağlanıyorsanız 3G’ye geçin veya ISDN, DSL, uydu, kablolu modemle değiştirin.

Çok daha hızlı internet istiyorsanız dededen kalma mevcut modemlerinizi atın. Adsl hızını 8 Mb/s’ye yükseltin veya Vdsl’e geçin.Sponsorlu Bağlantılar

"İnternet Nasıl Hızlandırılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,