İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır

? Günümüzde artık her evde internet mevcut, evinden bilgisayar üzerinden giremese bile cep telefonundan artık kullanıcılar internete erişiyor. Artık internet bankacılığı sayesinde tüm kullanıcılar işlemlerini sadece birkaç tıklama ile yapabiliyor. Para transfer etmek, almak, yatırım yapmak, altın, dolar , Avro gibi döviz alıp satmak, faturaları ödemek gibi daha pek çok bilgiye erişme imkanına sahipsiniz. Bankalarda uzun süre kuyruk beklemek yerine kullanıcılar artık internet bankacılığını tercih ediyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


internet bankacılığını kullanmak size pek çok avantaj getirir. Tabi ki internet bankacılığının kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunuyor.

İnternet Bankacılığı Güvenilir mi

Öncelikle İnternet Bankacılığı güvenlidir fakat bazı yöntemlerle kredi kartı bilgileri ve bazı kimlik bilgileriniz çalınabilir. Bu nedenle güvenilirliği olmayan hiçbir bilgisayardan giriş yapmayınız. Bilgilerinizi ve şifrelerinizi bu tür bilgisayarlara giriş yapsanız dahi cep telefonunuza güvenlik kodu ulaşıyor. Bu nedenle korsanların işi bir hayli zor. Bankalarda bunu bildiği için cep telefonunuzun tanımlı olması şartını koyuyor ve yeni bir cep telefonu numarası tanımlamak istediğinizde şubeye gitmeniz gerekiyor.

İnternet Bankacılığı Kullanmak için Yapılması Gerekenler

İnternet bankacılığı kullanmak için yapmanız gereken ilk iş banka hesabınızın veya kredi kartınızın bulunduğu şubeye giderek internet bankacılığını müşteri hizmetlerinden açtırmanız gerekiyor.

Bankada cep telefonunuzun tanımlı olması gerekiyor. Eğer tanımlı değilse pek çok banka şubeye gitmeden kabul etmiyor.

Bankamatiğe giderek kendinize bir interaktif şifre belirliyorsunuz.

Bankanızın internet sitesine giriyorsunuz ve bireysel internet bankacılığını tıklıyorsunuz. Burada ilk kez ve sürekli olarak siz istemedikçe sabit kalacak bir şifre belirliyorsunuz.

Hesap numaranız ve o şifreyi girdikten sonra bankamatikte belirlediğiniz interaktif şifre ve telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şifrenizi girdikten sonra cep telefonunuza onay kodu gelecek ve bu kodu girerek işlemi tamamlıyorsunuz.Sponsorlu Bağlantılar

"İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,