İnternet Bankacılığı Kullananların Alması Gereken Güvenlik Tedbirleri

Artık günümüzde pek çok insan internet şubesini kullanmakta ve internet bankacılığı ve cep şubesi yüzünden bir çok insan dolandırıcılığa maruz kalabiliyor. İnternet Şubesi’ni güvenle kullanmanız için bazı tavsiyelerde bulunacağız. Son zamanlarda sıklıkla yaşanan hesap boşaltma dolandırıcılığı pek çok kişiyi zor durumda bırakıyor. Müşteriler herhangi bir dolandırıcılığa maruz kalmamak için bazı püf noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Akıllı telefonların çıkması ile cep telefonlarına casus yazılım yükleniyor ve size gelen tüm aramalar ve mesajlar aynı anda dolandırıcılara da gidiyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Bankacılığı ve Cep Şubesi Güvenirliği

İnternet Şubesi veya Cep Şubesinde kullandığınız şifreyi kimseye söylemeyin.

Parolanızı tanımadığınız sitelerde kullanmayın ve size parolanızı soranlara asla itibar etmeyin.

Siteye her girişinizde güvenlik resminizin ve kişisel bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edin.

Cep telefonunuzu her zaman yanınızda ve güvende bulundurun. SIM kartın çalınması veya kaybolması halinde hemen bankanıza haber verin.

Bu hizmetlerden faydalandığınız bilgisayar, tablet veya cep telefonu gibi her türlü cihazdaki güvenlik özelliklerini ve uygulamalarını dikkate alın.

Mümkünse mutlaka güvenilir yazılım firmalarına ait güvenlik yazılımları kullanın, bu yazılımlar çoğu zaman ücretsiz olarak da bulunabilir.

Telefon numaralarınız, adres bilgileriniz veya e-posta gibi iletişim bilgilerinizi her zaman güncel tutun. Bu bilgilerin değişmesi halinde bankanızı mutlaka bilgilendirin.

Adresiniz, e-posta adresleriniz, faks, telefon veya cep telefonu bilgilerinizdeki değişiklikleri bildirmemeniz durumunda mevcut iletişim bilgilerine yapılacak bildirimler geçerli olacaktır.
Bankadan gelen bildirimleri mutlaka dikkate almalısınız. Eğer bankanın pazarlama amacıyla ilettiği bilgilendirmeleri istemiyorsanız, bu konudaki iletişimi sınırlama tercihinizi kullanabilirsiniz.

Size sunulan Para kart, kredi kartı veya Şifrematik gibi ürün ya da cihazları kaybetmeniz ve çaldırmanız durumunda bankanıza anında iptal talebinde bulunmanızı öneririz.

Kullandığınız internet yada cep telefonunuzun güvenli olduğundan yani virüs gibi casus yazılımlar olmadığından emin olunuz.Sponsorlu Bağlantılar

"İnternet Bankacılığı Kullananların Alması Gereken Güvenlik Tedbirleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,