İnternet Bağımlılığının Zararları

İnternet bağımlılığı giderek artan bir sorun haline geldi. Sosyal hayatınızın tamamen tükenmesinin dışında bilim adamları internet bağımlılarında fiziksel olarak zararları da gözlemledi. Çin’de yapılan bir araştırmada, yaşları 14 ve 21 arasında değişen gençlerin beyinleri manyetik rezonans görüntüleme (MRI) yöntemiyle tarandı. Katılımcılar arasında kontrolsüz internet kullanımı olarak tanımlanan internet bağımlıları da bu taramadan geçti. Oldukça vahim sonuçlara ulaşan araştırmacılar internet bağımlılığının psikolojik ve asosyallik gibi sorunların dışında fiziksel sorununu da ortaya koymuş oldu.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İnternet bağımlısı gençlerin beyinlerindeki sinir liflerinden oluşan beyaz maddenin değişime uğradığını belirten araştırmacılar, beynin duygular, dikkat, karar verme ve bilişsel kontrolle ilgili merkezlerini birbirine bağlayan sinir liflerinin bağlantılarının da hasar gördüğünü gözlemlediler.

Bu hasar, alkol, kokain ve uyuşturucu bağımlılarında görülmektedir. Araştırmacılar, her 10 internet kullanıcısından birinin internete bağımlı hale geldiğini belirledi. Yanlızca internet değil akıllı cep telefonları da kişilerde bağımlılığa neden olmaktadır. Daha önce bununla ilgili araştırma yapan bir üniversite bireylerin hayali titreşimler duyduğunu söylemişti.Sponsorlu Bağlantılar

"İnternet Bağımlılığının Zararları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,