İnsanlar En Çok Neyi Özler

Özlem, bir kimseyi veya bir şeyi görme, kavuşma isteği veya hasret olarak tanımlanırken Özlem duymak ise yürekten istemek, arzu etmek olarak tanımlanır. Özlem insanların üzerinde çokça düşündüğü duygular arasında yer almaktadır. Günümüz teknolojisi nedeni ile eskiye kıyasla biraz farklılaşım geçirmiş olsa da özlem halen insanlar için ok etkileyici bir duygudur. Peki insan en çok nelere özlem duyar ve bunun nedeni nedir?
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Özlemek geçmişten günümüze pek çok edebi esere konu olmuştur. Üzerine pek çok şiir yazılmış, kitaplar yazılmış, besteler yapılmış, filmler yapılmıştır.

İnsanlar En Çok Neleri Özler

İnsanlar geride bıraktıklarını özler, sahip olduğundan sıkılır, ulaşamadığına tutulur. Ulaşamadığı şeylere farklı isimler takar. Özlemler farklıdır. Sevgiliye özlem, anneye özlem, vatana özlem, evlat özlemi, geçmişe özlem gibi pek çok özlenecek şey vardır. Çünkü her insanda farklı bir algı oluşur. Her insanın sahip olduğu şeylerle sahip olmadıkları farklıdır. Buda özlenecek şeyleri haliyle farklılaştırıyor. Ancak bu özlemler arasında ön plana çıkan özlem sevgidir. Çünkü sevgi gittiği zaman gelmeyebilir. Veya karşılıklı bir sevgi olmayabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"İnsanlar En Çok Neyi Özler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,