İlk Buluşmada Hangi Renk Tercih Etmeli

Renkler günümüzde yalnızca cisimler tarafından yansılanan ışığın gözde oluşturduğu duyumunun ötesinde kişilerin karakterleri hakkında da bize bilgiler vermektedir. Örneğin karalar giyinmiş biri ile bembeyaz giyinmiş yine aynı kişi için her iki şekilde de gördüğünüzde aklınız neler gelir. Birbirinden çok farklı olduğunu göreceksiniz. İşte bu neden dolayı ilk buluşmalarda giydiklerinizin renkleri de oldukça önemlidir. İlk buluşma çok önemlidir. Karşınızdakine bırakacağınız izlenim genelde ilk buluşmalarda ortaya çıkar. Ruh haliniz, konuştuklarınız, görünümünüz hemen hemen her detay karşınızdakinin bu buluşmayla ilgili algısında etkili olur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Renklerin Karşınızdakine Verdiği Mesajlar

Kırmızı: Al, kızıl renk, risk alabileceğinizi, cesur ve güçlü olduğunuzu kırmızıyla vurgulayabilirsiniz. Yakut kırmızısı, şarap rengi, narçiçeği, kiraz kırmızısı, domates kırmızısı veya turuncumsu kırmızıdan biri mutlaka size yakışacaktır.

Mavi: Yeşil ile menekşe rengi arasında bir renk, bulutsuz gökyüzünün rengidir. Cinsiyet fark etmeksizin en sevilen renkler arasında yer alan mavi, ulaşılabilirliğinizi, sükunetinizi ve sorumluluk sahibi olduğunuzu ifade eder.

Sarı: Yeşil ile turuncu arasında bir renk, limon kabuğu rengidir. Sarı yaratıcılığın yanı sıra iyimserliği de vurgular. Ancak dikkati en çabuk çeken renk olması özelliğiyle 20 dakikanın üstündeki buluşmalarda yorucu olabilir.

Yeşil: Sarı ile mavinin karışmasından ortaya çıkan, bitki yapraklarının çoğunda görülen renk, güvenilir, canlı ve istikrarlı duruşu yeşil tonları ile yansıtmak mümkün.

Pembe: Beyaza biraz kırmızı karıştırılmasıyla oluşan açık renk, nezaket, yumuşaklık ve uyum çağrıştırır. İlk buluşmada yaratmak istediğiniz imaj bu ise, şeker pembesi, gül pembe, şeftali, mercan veya pastel renklerinden biri teninizi bütünleyecektir.

Toprak Renkleri: Toprak renkleri, ayaklarınızın yere sağlam bastığının ve dışa dönüklüğünüzün gösterir.

Gri: Kül rengi, boz renk, demir rengi, demiri, bu renk gözü en az yoran renk olmasına rağmen, tek başına giyildiğinde kişiliksiz duracaktır. İfade etmek isteyeceğiniz rengi, mutlaka grilerinize dahil edin.

Turuncu: Turunç rengi, kızıl sarı renk, sosyalliği ve cana yakınlığı vurgulayan turuncuyu kullanırken dikkat etmelisiniz. Enerjsi sürekliden ziyade, anlık intibası verme riski taşır.

Beyaz / Krem: Tek başına beyaz veya krem rengi, yüz hatlarınız ve mimiklerinizi görünmez kılar. Bu da karşınızdaki kişiyle iletişiminizin yarı yarıya azalması anlamına gelir.

Mor: Kırmızı ile mavinin karışmasından oluşan renk, menekşe renginin kırmızıya çalanı. Farklılığınızı vurgulayabileceğiniz bu renkle, kendinizi ve evreni tanıma yolunda olduğunuzu ifade edersiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"İlk Buluşmada Hangi Renk Tercih Etmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,