İlim ve Bilim Nedir Anlamları

ve kavramları çok sık bir arada kullanılır çünkü bu kavramlar birbirlerine çok yakın anlamlar taşımaktadır. Türkçe sözlüğü açıp baktığınızda , Genel geçerlik ve kesinlik nitelikleri gösteren yöntemli ve dizgesel bilgi veya belli bir konuyu bilme isteğinden yola çıkan, belli bir amaca yönelen bir bilgi edinme ve yöntemli araştırma süreci olarak tanımlanmaktadır. ise Ayrıntı, özellik ve nitelik olarak tanılanmaktadır. ve bilim çevrede olup biten olay yada durumların yapılan gözlem ve deneylerle açıklanabilmesi esastır. Gözlem ve deney ikilisi olayların daha etkili bir şekilde anlaşılmalarını sağladığı için var olan bilgi birikiminin sürekli olarak daha fazla gelişmeler göstermesini sağlamak açısından önemlidir. Her iki kavramda evreni sistematik olarak verilere döken pratik çalışmalardan meydana gelmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


; Neden, merak ve amaç besleyen bir olgu olarak günümüze kadar birçok alt dala bölünmüş, insanların daha iyi yaşam koşullarına kavuşmasına, var olmayan olguları bulmasına ve yeni şeyler öğrenmesine ön ayak olan genellemedir. sanat tarafından temelleri atılmış olup her aşamada sanat ve yaratıcılıkla beslenerek insanların hayat koşullarını iyileştirmek için yapılan çalışmaların bütünüdür. , temelde, deney ve gözleme dayalı bilgi bütününü anlatır.

Bilim; Neden, merak ve amaç besleyen bir olgu olarak günümüze kadar birçok alt dala bölünmüş, insanların daha iyi yaşam koşullarına kavuşmasına, var olmayan olguları bulmasına ve yeni şeyler öğrenmesine ön ayak olmuştur. Tüm bilim dalları evrenin bir bölümünü kendine konu olarak seçer, deneysel yöntemlere ve gerçekliğe dayanarak yasalar çıkarmaya çalışır. Bilim; temelleri sanat tarafından atılmış, her aşamada sanat ve yaratıcılıkla beslenerek insanların hayat koşullarını iyileştirmek için yapılan çalışmaların bütünüdür.Sponsorlu Bağlantılar

"İlim ve Bilim Nedir Anlamları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , ,