İlik Kanserinin Tedavisi Var Mıdır

İlik kanseri tedavisi, ilik kanserinin nedenleri nelerdir? İlik kanseri nasıl tedavi edilir? Her kemik iliği kanseri, uğruna uğraşmaya, mücadele etmeye ve kazanma kararlığı göstermeye değecek türde tümörlerdir. Asla en baştan yenilgiyi kabul etmeden başlamak gerekmektedir. Ciddi olarak ta yapılmış olan çalışmalar aslında sağ kalım oranlarının çok hızlı bir şekilde akut lösemililerde gerek kronik lösemilerde gerek lenfomalar da veya kişinin bir çeşit kemik iliği yetmezliği olarak adlandırılan ve normal ilik ile lösemilik ilik arasında bir geçiş formu olan myelodisplastik sendromlar içinde geçerli olmaktadır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Bu hastalık gruplarının tümün yapılabilecek tedavi yöntemleri vardır ve bu hastaların büyük bölümünde kür şansı bulunmaktadır. Son yıl içerisinde yapılmış olan çalışmalar sağ kalım süresinin iki kat arttığını ortaya koymaktadır. Akut lösemilerde kür şansı yüzde altmış ve yetmişlere kadar ulaşmaktadır. Lenfomaların çok önemli bir bölümü tedavi edilebilmektedir. Dahası bu hastalar kronik bir rahatsızlık gibi seyredilebilmektedir ve hastalar çok uzun süre çok iyi bir yaşam kalitesi ile yaşatılabilmektedir.

Hipertansiyonda bir kronik hastalıktır. Yüksek bir tansiyonu olan bir kişinin bu hastalıktan tam anlamı ile kurtulması olanak dahilinde değildir. Bu hastalık kontrol edilebilen bir hastalıktır. Aynı bakış açısı ile kimi kemik iliği kanserleri içerisinde bunu söylemek yanlış bir yaklaşım olmayacaktır.

Tam olarak hastalık ortadan kaldırılmasa bile iyi kontrol edilerek hastaların uzun bir yaşam sürdürmesi sağlanabilmektedir. Bu neden ile hiçbir zaman yenilgiyi kabul etmemek çok büyük bir önem arz etmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"İlik Kanserinin Tedavisi Var Mıdır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,