İHH – İnsani Yardım Vakfı Nedir

İHH son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız bir sivil toplum kuruluşudur. Uluslar arası faaliyet gösteren İHH yani İnsan Hak ve Hürriyetleri ve , yüzün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Bu uluslararası sivil toplum kuruluşu oldukça aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


1995 yılında Bosna Savaşının yaralarını sarmak ve savaş mağduru Müslüman Bosnalılara yardım etmek için kurulmuştur. Kurum Bosna savaşının ardından Çeçenistan, Filistin ve Kosova gibi savaş bölgelerine yardım götürerek faaliyetlerine devam etmiştir.

Faaliyetleri sadece bu bölgelerle sınırlı kalmayıp Afrika’nın birçok ülkesine başta gıda olmak üzere eğitim ve sağlık alanlarında yardım faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

IHH Sahara-altı Afrika’da on ülkeyi kapsayan Afrika Katarakt Projesi ile Afrika’daki körlükle mücadele faaliyetlerine destek vermektedir.

Ulusal ve uluslararası bir yardım kuruluşu olarak birçok organizasyon ile yakın iş birliği içinde çalışan İHH; İslam Dünyası STK’lar Birliği, Humanitarian Forum, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’na üyedir.

İHH, BM Ekonomik ve Sosyal Konsey’i Ecosoc tarafından danışmanlık statüsü tanınmış 3000 örgütten birisidir.Sponsorlu Bağlantılar

"İHH – İnsani Yardım Vakfı Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,