Hz. Muhammed’in Evi Fotoğraf

(S.A.V) peygamber efendimizin evinin fotoğrafına buradan bakabilirsiniz. Peygamber Efendimizin evi Sudi Arabistan’ın Mekke şehrindedir. Evin tam adresi ise Kabe-i Muazzama’nın Bab’üs-Selam kapısı tarafında Şib-i Ebu caddesindedir. Aşağıda paylaşmış olduğumuz fotoğrafta ise peygamber efendimizin evinin yerine inşa edilen kütüphanenin fotoğrafıdır. Peygamber Efendimizin Evi Suudi Arabistan yönetimi tarafından yıkılarak bu kütüphane inşa edilmiştir. Daha önceleri yani 20. yüzyılın başlarına kadar burada Peygamber Efendimizin evinin orijinal hali duruyordu ve ziyaret edilebiliyordu. Ancak insanların ziyaret etmesinin önüne geçmek için Vahhabi yönetim peygamber efendimizin evini yıktırmıştır ve Peygamber efendimizin evi günümüzde bir kütüphane olarak kullanılmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Peygamberimizin doğduğu binanın yerinde bugün bir ‘halk kitaplığı’ kurulmuştur. Suudi Arabistan yönetimi Hazreti Muhammed’in dünyaya geldiği mekânın ziyaret yeri yapılmaması için buraya işte bu kitaplığı inşa ettirdiği belirtiliyor.
Peygamberimizin dünyaya geldiği evin bulunduğu arazi, 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar muhafaza edildi ve herkesin büyük saygı gösterdiği bir mekân oldu. Arazinin bakımıyla ‘Mekke Şerifleri’ denilen ve Hazreti Muhammed’in soyundan gelen Mekke’nin idarecileri sorumluydular. Bu mekân hemen her hac ve umrede mutlaka ziyaret edilir, hacılar Mekke’den Medine’ye geçmeden önce buraya mutlaka uğrarlardı.

Arap yarımadasının 1925′te Abdülâziz bin Saud’un eline geçmesinden ve Vehhabi geleneklerine uyularak Mekke’deki Cennetu’l-Muallâ ve Medine’deki Cennetul-Baki mezarlıklarında bulunan türbelerin yıkılmasından sonra sıra İslâmiyet’in ilk günlerinden kalan diğer mekânların da ortadan kaldırılmasına geldi. Hazreti Muhammed’in doğduğu evin arazisi dümdüz edildi ve üzerinde eski devirlerden kalma ne varsa kaldırıldı. Sonraki senelerde buraya bir bina inşa edildi ve yapılan bu yeni bina halk kütüphanesi haline getirildi. İşte, Hazreti Muhammed’in doğduğu evin bugünkü hali. Bu ev şimdi Mekke’lilerin günlük gazetelere göz gezdirmelerine ve arada bir kitabın sayfalarını çevirmelerine yarıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Hz. Muhammed’in Evi Fotoğraf" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,