Hızlı Kilo Verdirici Diyetlerdeki Tehlikeler

Şok diyetlerdeki hastalıklar, hızlı kilo verdirici diyetlerin yol açtığı hastalıklar, çabuk kilo verdirici diyetler hangi rahatsızlıklara neden oluyor? Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile kışın alınan kiloları yazın hızlı, kolay ve zahmetsiz bir şekilde vermek isteyen pek çok insan bu tür diyetlere başvuruyor. Ancak bu diyet yöntemleri pek çok hastalığa davetiye çıkartıyor. Yine sıklıkla yapılan hatalardan bir tanesi ise bir başkasına verilen diyeti uygulamaktır. Çünkü diyetisyenler çeşitli tahliller sonucu kişilerin kan değerlerine bakarak bir diyet listesi hazırlamaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Şok Diyetlerin Neden Olduğu Hastalıklar

Özellikle şok diyetlerde yer alan uzun süreli açlık durumu, tek tip beslenme veya aşırı sıvı tüketimine dayalı diyetler, kalp hastalıkları başta olmak üzere pek çok sağlık sorunun nedenidir. Bilinçsizce uygulanan düşük kalorili diyetler, ölüme kadar gidebilecek ciddi tablolara neden olmaktadır.

Uzun süreli açlık sonrasında vücutta yaşanan ani su kaybı; halsizlik, tansiyon düşüklüğü ve baş dönmesine neden olmaktadır. hızlı kilo verdirici şok diyetleri uygulayan kişilerde baş ağrısı ve konsantrasyon bozukluğu gibi çeşitli rahatsızlıklar görülebilir. Düzensiz kilo alıp vermenin sonucunda oluşan kalıcı kilo fazlalığı, insülin direncine sebep olarak şeker hastalığı riski oluşmaktadır.

Uzun süreli açlık, midede gastrit ve yanma gibi sorunları da beraberinde getirmektedir.
Özellikle mevsim geçişlerinde uygulanan şok diyetlerin sonucunda görülen kansızlık, saçların güçsüzleşmesiyle birlikte hızla dökülmesine neden olmaktadır.

Protein içerikli diyetlerde vücut yağ dengesi bozularak, kolesterol yüksekliği ortaya çıkabilmektedir. Sadece su içmeye yönelik diyetlerde oluşabilecek “su zehirlenmesi”, bilinç kaybına varabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir.

Şok diyetler tansiyon dengesizliklerine ve vücudun elektrolit (sodyum, potasyum) dengesinin bozulmasına neden olarak kalp ritim problemlerine yol açabilir. Ritim problemi gelişen kişilerde; çarpıntı, fenalık hissi, baş dönmesi, göz kararması gibi belirtiler görülebilir. Uzun süren açlık, kan basıncı ve kan şekeri düzensizliklerine neden olup kalp krizlerine yol açabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Hızlı Kilo Verdirici Diyetlerdeki Tehlikeler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,