Hemoroid Nedir Nasıl Tedavi Edilir Belirtileri Nelerdir

yeme alışkanlıklarımızdan dolayı ülkemizde sık görülen hastalıklardan bir tanesidir. , anal kanalın üst kısımlarında genişlemiş damar yumakları şeklinde görülür. Halk arasında ya da mayasıl olarak adlandırılan hemoroidin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar iç ve dış olarak adlandırılırlar. Zamanla altta yatan sebeplerle birlikte anal kanalda yerleşen genişlemiş toplar damar yumakları makatın dışına doğru çıkarlar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


hastalığının oluşma nedenleri arasında gebelik durumu doğum, Sedanter yaşam şekli, ata sık binme, bisiklet sürmek, şoförler, pilotlar, alkol, pelvik bölgede yerleşen tümörler, karında ascites oluşumu, kalın barsak kanseri bu hastalığa davetiye çıkaran başlıca nedenler arasında diyebiliriz.

Hemoroidin belirtileri arasında ise makatta sık görülen kanama, makat bölgesinde ağrı, yine makatta ele gelen şişlikler, akıntı, makatta ıslaklık hissi, kaşıntı başlıca belirtileri arasındadır.
Hemoroidin tedavi yöntemleri arasında ise bağırsak fonksiyonlarının düzenlenmesi altta yatan kabızlığın giderilmesi, diyette bol lifli gıdalara ağırlık verilmesi, günlük su alımının arttırılması ortalama 1.5-2 litre su içilmesi, Lokal krem ve pomatlar ilk etapta ugulanan tedavi yöntemleri arasındadır. İleri safhadaki hatalar için ise cerrahi tedavi uygulanır.Sponsorlu Bağlantılar

"Hemoroid Nedir Nasıl Tedavi Edilir Belirtileri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , ,