4:37 pm - Cumartesi Aralık 20, 2014

Hayatımızı Devam Ettirebilmek İçin Gerekli ihtiyaçlarımız Nelerdir

Hayatımızı Devam Ettirebilmek İçin Gerekli ihtiyaçlarımız Nelerdir

Hayatımızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlar nelerdir? İnsan hayatını devam ettirebilmek için zorunlu olan temel ihtiyaçlar nelerdir? İnsan oğlu kendi yaşamını sürdürebilmek için gidermek zorunda olduğu çeşitli ihtiyaçları bulunmaktadır. İhtiyaçlar iki guruba ayrılmaktadır. Zorunlu ihtiyaçlar ve zorunlu olmayan ihtiyaçlar olarak gruplandırılan ihtiyaçlar Zorunlu ihtiyaçların başında hava, su ve gıda gelmektedir. Zorunlu olmayan ihtiyaçlar ise insanın mutlu olmasını sağlayan çeşitli araçlardır. Buna örnek olarak eğlenmek, gezmek, konuşmak gelmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Zorunlu ve zorunlu olmayan ihtiyaçlar kişiye ve zamana göre değişiklik göstermektedir. Zorunlu ve zorunlu olmayan ihtiyaçlar görecelidir. İhtiyaçlar içinde bulunduğunuz toplum, yaş, cinsiyet gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin bir birey araba sahibi olmayı zorunlu bir araç olarak görürken bir başka birey için zorunlu olmayabilir.

Temel Beslenme İhtiyaçları Nelerdir

Beslenme, Vücut için gerekli besin maddelerini alma işlemine verilen addır. İnsanın büyümesi, gelişmesi ve sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirebilmesi için gerekli gıdaların tüketilmesidir. Beslenme yalnızca açlık duygusunu bastırmak anlamına gelmez çünkü devamlı açlığını bir şekilde bastıran kişi beslenmiş sayılmaz. Beslenmede asıl amaç, kişinin yaşına, cinsiyetine, içinde bulunduğu fizyolojik duruma göre ihtiyacı olan gıdaları düzenli bir şekilde tüketmesidir.
Besinler yani gıdalar hayvansal ve bitkisel olmak üzere iki ana gruba ayrılırlar.

Hayvansal Besinler: Süt ve süt ürünlerinden elde edilen gıdalar. Tavuk eti, kırmızı et ve balık, yumurta
Bitkisel besinler : Buğday, pirinç, mısır gibi tahıllar, kuru baklagiller kuru fasulye, nohut, mercimek, sebzeler ve meyveler

İnsan oğlunun yaşamını sürdürebilmesi için vücudumuzun altı çeşit besine ihtiyacı bulunmaktadır. Bunlardan üç tanesi karbonhidrat, protein ve yağlar. Diğer ikisi ise vücuttaki enzimleri ve kimyasal reaksiyonları düzenli çalışmasını sağlayan vitaminler ve minerallerdir.


"Hayatımızı Devam Ettirebilmek İçin Gerekli ihtiyaçlarımız Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş
Etiketler: , ,

Popüler Aramalar; hayatımızı devam ettirebilmek için zorunlu olan temel ihtiyaçlar listesi, hayatımızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlar listesi, hayatımızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlar, hayatımızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlarımız nelerdir, temel ihtiyaçlarımız nelerdir, hayatımızı devam ettirebilmek için neler yapmalıyız, hayatınızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlarımızın listesi, hayatınızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlarımız, hayatınızı devam ettire bilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlarımızı neler olduğunu araştır, hayatınızı devam eyactire bilmekicin karşılaması zorunda olan temel ihtiyaclarımız nızı neler oldunu düşünüz bir liste yapınız, hayatınızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel temel listes, çeşitli temel ihtiyaçlarımız nelerdir, ihtiyaçlarımız nelerdir, insanlarin yasamlarinicdevam ettirebilmesi icin zorunlu olan ihtiyac, işletmenin yaşamını devam ettirme örnek

"Hayatımızı Devam Ettirebilmek İçin Gerekli ihtiyaçlarımız Nelerdir" Haberinde 7 Yanıt bulunuyor

 1. dddsasa diyor ki:

  daha kısa olabilirdi…

 2. buse diyor ki:

  Ben liste istemiştim ama buda yardımcı oldu ! Ayrıca zorunlu dedik ama anlayan kim !!!!!!

 3. :))) diyor ki:

  liste istedik ama liste yok!!

 4. :( diyor ki:

  ben liste istedim

 5. bitane diyor ki:

  Liste istemistim yaa off

 6. Ayşegül diyor ki:

  çok işime yaradı teşekkürler:))

 7. engin diyor ki:

  kızımın çok işine yaradı teşekkürler :-)

Yorum Yazın

Sitede Ara