Hayat Sigortası Neden Yaptırılmalı

Ülkemizde sigortalılık oranı çok düşük, mecbur kalınmadıkça yaptırılmıyor. İnsanlar başlarına hiçbir zaman bir şey gelmeyeceğini düşünür. Evde, dışarıda veya işyerinde her an her şey olabilir. Başınıza her an bir kaza gelebilir. Yaşamımız sırasında karşılaştığımız maddi sorunlara bir çözüm bulunabiliyor fakat sağlık sorunu ile karşılaştığımızda tüm mal varlığımız bile sağlığınıza kavuşmanıza yetmeyebilir. İşinize veya hayatınıza devam edemeyebilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda sigortalı olmanız şart.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


, banka müşterilerinin sakatlık, maluliyet, vb. risklerde kendisini vefatı halinde de geride kalan sevdiklerini güvence altına alarak, kredi borcunun bankaya ödenmesini sağlıyor.

Banka müşterilerinin karşılaşacağı bazı riskler karşısında kredinin tahsil edilememe riski azaldığı için banka, sigorta yaptıran bir bireye krediyi daha kolaylıkla tahsis ediyor.

Bankalar, kredi talep edenlere “ferdi kaza” sigortası seçeneğini de sunuyor. Ancak, ferdi kaza bireyin sadece kaza sonucu vefat ya da maluliyet durumlarını teminat altına alıyor.

Sigorta, banka şube müdürlerinin de işini kolaylaştırıyor. Bazı olağanüstü durumlarda, kefil yada taahhüt almak yerine müşterinin sigorta yaptırmasıyla kredi süreci de hızlanıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Hayat Sigortası Neden Yaptırılmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,