Hangi Yiyecekler Dişleri Beyazlatır

Dişleri beyazlatan yiyecekler, diş beyazlatan besinler, hangi gıdalar dişleri beyazlatır? Dişlerinizi günlük düzenli olarak fırçalasanız da gün içerisinde yediklerinize dikkat etmiyorsanız hiçbir anlamı yok çünkü dişleriniz hızlı bir şekilde kirlenir ve tekrardan çürüme evresine geçer. Dişlerinizi korumak için öyle özel besinler satın almanız gerek yok, çünkü gündelik gıdaları doğru tüketerek bunu yapabilirsiniz. Bu makalemizde dişlerinizi doğal yollardan nasıl beyaz tutabileceğinizi anlatacağız…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Dişleri Beyazlatan Sebze Ve Meyveler

Çilek: Günlük bir avuç çilek tüketmeniz halinde yada çileği dişlerinize sürmeniz durumunda dişlerinizin üzerinde lekeler oluşmasını önleyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ağzınızı mutlaka su ile çalkalamalısınız. Çünkü çileğin içerisinde bulunan asit ve şeker uzun süre kaldığında diş minesine zarar verir.

Portakal: Portakal kabuklarının iç tarafı dişleri beyazlatıcı etkiye sahiptir. Kuru portakaldan elde edeceğiniz macunu ise diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 1–2 kez tekrarlarsanız dişlerinizin nasıl temizlendiğini fark edebilirsiniz.

Limon suyu: limon suyu oldukça asitlidir. Ancak bu tarifi çok sık uygulamamanız gerekiyor çünkü aksi durumda diş mineniz zarar görecek ve çürüğe elverişli bir hale gelecektir.

Elma sirkesi: Limon suyu gibi elma sirkesi de dişleri beyazlatmak için kullanılabilir. Karbonatla karıştırılıp dişlere sürüldüğünde elma sirkesi diş macunu görevi görecektir.

Sert meyve ve sebzeler: Elma, havuç, karnabahar, armut ve diğer sert besin maddeleri dişleri temizler ve lekelerin yok olmasını önler. Meyveler ve sebzeler içerisindeki doğal lifler ağızda tükürük ile birleştiğinde, dişlerin arasında kalmış olan yemek artıklarını ve leke yapan bakterileri temizlenir.Sponsorlu Bağlantılar

"Hangi Yiyecekler Dişleri Beyazlatır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,