Hangi Güneş Kremini Kullanmalı

kremi, güneşlenme sırasında cildin kurumasını, aşırı yanmasını ve çatlamasını önleyen bir tür özel kremdir. kremleri önceleri yalnızca eczanelerde satılırken daha sonraları marketlerde ve şuan her yerde satılmaktadır. tabi bu durumda krem kullanmak isteyenler yeteri kadar bilgi alamamaktadır. Ozon tabakası delindi ve her geçen gün daha fazla genişlemektedir. Güneşin ultra viyola ışınları yer yüzeyine hiçbir filtreden geçmeden ulaşmaktadır. Bu durum özellikle yaz aylarında son derece tehlikeli olabilmektedir. Bu yüzden kullanacağınız kremi de büyük önem teşkil etmektedir. kremi seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Piyasada bir çok bulunduğundan seçim yapmak zor olabilir. Aşağıda doğru kremini seçmek için dikkat etmeniz gereken noktaları bulabilirsiniz.

Güneş koruma faktörü: Güneşle temas eden cildiniz için 30-50 güneş koruma faktörünü tercih edin. Güneş kremini her gün mutlaka kullanın. Denizden çıktıktan sonra tazelemeyi unutmayınız. Koruma faktörünün etkili olabilmesi için kremi, yoğun bir şekilde cildinizin üzerine yaymalısınız. Hassas bir cildiniz varsa ihtiyacınız olan koruma faktöründen emin olmak için bir cilt doktoruna danışabilirsiniz.

Aktif bileşenler: Aktif bileşenleri %7 olan kremleri tercih edin. Uzmanlar Helioplex, Avobenzene veya Parsol gibi maddelerin diğer aktif bileşenlerden fazla olmasını tavsiye edilmez.

Fiziksel engelleyici: Ana aktif içeriklerin yanı sıra, güneş kreminin fiziksel engelleyici de içermesine dikkat etmelisiniz. Aktif içeriklerin olduğu listeye göz atın ve çinko oksit ya da titanyum oksit maddelerinin listede olup olmadığını öğrenin.Sponsorlu Bağlantılar

"Hangi Güneş Kremini Kullanmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,